رابطه مادر و دختر، شیرین ولی مهم

ایجاد راوابط صمیمی میان دختران نوجوان با مادر خود یکی از اصول مهم در تربیت فرزند در دوران نوجوانی است.

رابطه مادر و دختر، شیرین ولی مهممحمود بیات روانشناس عمومی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان عنوان کرد:اولین و مهمترین گام در ایجاد یک رابطه دوستانه و صمیمی میان مادر و دختر نوجوان، پذیرش حساستقلال طلبی اوست که بدین وسیله ابراز هویت و وجود خواهد کرد.

وی در ادامه افزود:اگر این رابطه مانند روابط دو دوست با یکدیگر باشد که در آن هر یک دردودل خود را بیان و خواسته خود را از طرف مقابل بازگو کند،دیگر جای نگرانی برای رفتارهای مخاطره آمیز نوجوان نخواهد بود.

بیات تصریح کرد:اگر فرصت انتخاب دوستان را به نوجوان خود بدهیم موجب شده تا شما را در جمع دوستان خود راه داده که البته نظارت غیر مستقیم بر  او مهم بوده که اگر این افراد مورد تایید شما نباشند، فرزندتان را به طور منطقی قانع کنید.

این روانشناس در پایان تاکید کرد:به یاد داشته باشید که اگر نوجوان کار یا رفتار ناشایستی را انجام دهد او را راهنمایی و با وی قاطعانه برخورد کرده و والدین خصوصا مادر نباید از این موضوع چشم پوشی کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب