رشد خلاقیت در کودکان با ساختن اسباب بازی از وسایل اولیه

والدین باید به کودکان خود اجازه دهند با وسایل اولیه خود اسباب بازی بسازند تا به رشد خلاقیت آنها افزوده شود.

رشد خلاقیت در کودکان با ساختن اسباب بازی از وسایل اولیهجعفر بای آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: یکی از راه‌هایی که والدین می‌توانند استعداد کودکشان را در زمینه خاصی پیدا کند، بررسی صحبت‌های روزمره، فعالیت و عکس العمل‌های آنها است.

وی افزود: والدین زمانی روحیه خلاقیت را در کودکانشان تضعیف می‌کنند که از آنها بخواهند آن گونه که دیگر کودکان فکر و عمل می‌کنند باید رفتار کنند این بدین معنی است که چار چوبی را که ما برای کودکان تعریف کرده و آنها اجازه خارج شدن از این چارچوب را ندارند و این به معنای خشک شدن استعداد و خلاقیت کودکان است.

این آسیب شناس در پایان گفت: والدین هرگز نباید از کودکان بخواهند چیزی را که آنها دوست دارند  بسازند و همچنین دست بردن و اضافه کردن بعضی چیزها به آثار کودکان، موجب رنجش در آنها می‌شود؛ والدین باید کودک خود را تشویق کنند حتی اگر کار آن زیبا نباشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب