افزایش سقف تعهدات «بیمه حوادث» دانش‌آموزان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه «بیمه حوادث» موارد درون و بیرون مدرسه را در تمام طول سال تحصیلی پوشش می‌دهد گفت: حق بیمه حوادث به ازای هر دانش آموز 7500 تومان برای یکسال است

افزایش سقف تعهدات «بیمه حوادث» دانش‌آموزان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه «بیمه حوادث» موارد درون و بیرون مدرسه را در تمام طول سال تحصیلی پوشش می‌دهد گفت: حق بیمه حوادث به ازای هر دانش آموز 7500 تومان برای یکسال است و سقف تعهدات آن افزایش یافته است.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش فرشید سیاری در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن اعلام این خبر که امسال تعهدات بیمه حوادث برای دانش آموزان را افزایش دادیم، در خصوص برخی نارضایتی‌ها از این بیمه و عدم آگاهی والدین از تعهدات آن اظهار کرد: جای هیچ گونه نگرانی در زمینه ارائه خدمات بیمه حوادث به دانش آموزان وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به تعاملی که با دستگاه‌های مربوط از جمله انجمن اولیاء و مربیان داشتیم، امر اطلاع رسانی مناسب به اولیاء درباره تعهدات بیمه حوادث تحصیلی انجام شده است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این بیمه، حوادث درون و بیرون مدرسه را در تمام طول سال تحصیلی پوشش می‌دهد عنوان کرد: حق بیمه حوادث به ازای هر دانش آموز 7500 تومان برای یکسال است.

سیاری ادامه داد: جبران غرامت فوت ناشی از حادثه در شبانه‌روز در طول مدت قرارداد تا هفت میلیون تومان، جبران غرامت نقص عضو تا صدمیلیون تومان، جبران هزینه‌های بیمارستانی ناشی از حوادث تا 1.5 میلیون تومان، اعمال جراحی ناشی از بیماری به شرط بستری در بیمارستان تا 600 هزار تومان، کمک هزینه خرید و پیوند کلیه تا دو میلیون تومان و هزینه دانش آموزان مبتلا به بیماری های صعب العلاج تا سقف دومیلیون تومان از طریق ادارت کل آموزش و پرورش قابل پرداخت است.

وی با بیان اینکه در بیمه حوادث برای دانش آموزان در اردوهای دانش‌آموزی و اردوهای راهیان نور هم تعهداتی وجود دارد گفت: خسارات ناشی از حوادثی چون شین آباد و درودزن را نیز در قالب همین بیمه نامه پرداخت کرده‌ایم. در مواردی که آموزش و پرورش یعنی بیمه گذار مسئول جبران حادثه شناخته شود پرداخت غرامت نقص عضو و فوت در ماه‌های عادی و در ماه‌های حرام در حد دیه کامل است.

منبع :

مهلا کاشانی