شکار پهپاد‌های متخلف توسط عقاب‌ها

هلند در اقدامی جالب توجه از عقاب‌های آموزش دیده برای شکار پهپاد‌های متخلف در آسمان استفاده می‌کند.

شکار پهپاد‌های متخلف توسط عقاب‌ها

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، افزایش روزافزون کاربران پهپادهای کوچک و بزرگ در آسمان شهرها، نگرانی مسؤولان امنیت شهری هلند از عدم توانایی کنترل پروازهای غیرمجاز پهپادها را به همراه داشته است.

تاکنون روش‌های مختلفی برای شکار پهپادهای متخلف مثل تورهای بزرگ و مسدود کردن ارتباطات رادیویی که با مشکل سقوط خطرناک پهپادها همراه است ارائه شده و هیچ کدام از نظر کارایی مناسب نبوده‌اند.

در راستای تلاش برای کنترل پهپادهای متخلف، مسوولان در هلند در حال آموزش عقاب‌ها برای شکار پرواز پهپادهای متخلف و بدون سریال شناسایی هستند.

این مسوولان با انتشار کلیپی از لحظه شکار پهپاد توسط عقاب در اینترنت، موفقیت در آموزش عقاب‌ها را به نمایش گذاشته‌اند.

یکی از مسؤولان در این باره اظهار کرد: پهپادها در حال ورود به وضعیت غیرقابل کنترل هستند، چرا که این وسایل پروازی ارزان و دارای کنترل آسان ‌را می‌توان در کارهای خلاف قانون به کار گرفت.

وی در ادامه افزود: در راستای پیشگیری از جرائم پهپادها به دنبال استفاده از سیستم کنترل فیزیکی و الکترونیکی هستیم. در روش الکترونیکی با استفاده از سیگنال‌های پرقدرت، کنترل پهپاد از دست مالک آن خارج شده و در صورت برقراری ارتباط، پهپاد با امنیت فرود خواهد آمد در غیر اینصورت پهپاد سقوط خواهد کرد.اما با استفاده از روش کنترل فیزیکی، از عقاب‌های آموزش دیده برای شکار پهپادهای متخلف استفاده خواهد شد.

منبع :