پردیس‌های دانشگاهی تعطیل نمی‌شوند

معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین طرح ساماندهی پردیس‌های دانشگاهی در وزارت علوم خبر داد.

پردیس‌های دانشگاهی تعطیل نمی‌شوند

معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین طرح ساماندهی پردیس‌های دانشگاهی در وزارت علوم خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم  تحقیقات فناوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: طبق قانون، پردیس‌های دانشگاه‌ها یک مجموعه جدا بشمار می‌روند و با توجه به محدودیت‌های موجود‌، دانشگاه‌ها نمی توانند بخشی از تمامی امکانات خود را به این مراکز اختصاص دهند بنابراین دانشجویانی که در این مراکز مشغول به تحصیل هستند از امکانات کمتری بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: پردیس‌های دانشگاهی قرار است ساماندهی شوند که این ساماندهی با محوریت ارائه خدمات به دانشجویان انجام می‌شود. کمبود امکانات در پردیس‌های دانشگاهی بر کیفیت آموزشی تاثیر خواهد داشت بنابراین هدف وزارت علوم ساماندهی فعالیت این مراکز است.

شریعتی نیاسر بیان کرد‌: پذیرش دانشجوی مازاد بر ظرفیت دانشگاه‌ها براساس اخذ شهریه، دلیل وجود پردیس‌های دانشگاهی است که این روند همچنان ادامه دارد.

معاون آموزشی وزارت علوم در پایان خاطر نشان کرد: براساس این طرح وضعیت ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به دانشجویانی که در پردیس‌های دانشگاهی تحصیل می‌کنند مشخص می‌شود. دانشجویان پردیس‌ها باید مانند دیگر دانشجویان از امکانات آموزشی و پژوهشی برخودار شوند.

منبع :

مهلا کاشانی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب