مدرسه محوری اولویت برنامه‌های معاونت تربیت بدنی و سلامت

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: محوریت برنامه‌های معاونت تربیت بدنی و سلامت، تحقق سیاست مدرسه محوری است.

مدرسه محوری اولویت برنامه‌های معاونت تربیت بدنی و سلامت

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: محوریت برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت،‌ تحقق سیاست مدرسه محوری است.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از سرویس آموزش و پرورش  پانا - استان کردستان،مهرزاد حمیدی در آیین تجلیل از دانش آموزان مدال آور کردستان که در سالن آمفی تئاتر باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد؛ اظهار داشت: رویکرد برنامه های حوزه تربیت بدنی، سلامت و پیشگیری در اجرای برنامه، رویکرد درون مدرسه ای است.

 

وی شعار " به مدرسه باز می گردیم" را از راهبردهای اولویت دار این معاونت اعلام کرد و افزود: در این برنامه تلاش شده است که نمود طرح ها، برنامه ها و رویدادهای ورزشی در داخل مدارس مشخص و اثر بخش باشد .

 

حمیدی با بیان اینکه همه برنامه های ورزشی باید در حیاط مدرسه اجرایی و دانش آموزان از شرکت در آن لذت ببرند؛ گفت: در قالب مدرسه محوری، فراگیری و سیاست محوری، ‌تلاش شده است طرح ها استخراج و ابلاغ و سایه ی مدرسه محوری بر برنامه ها گسترده باشد.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، بهترین کار برای رواج فعالیت های ورزشی در مدارس را برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای عنوان کرد و با اشاره به استقبال خانواده ها، دانش آموزان و اولیاء مدرسه از این برنامه گفت: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با دستان با کفایت دبیران تربیت بدنی در مدارس اجرایی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد:‌ ما در تربیت بدنی با روح، ‌اخلاق و رفتار دانش آموز سر و کار داریم و کار تربیت بدنی فقط تربیت بدن نیست؛ بلکه پرداختن و جهت دادن به آن است و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز تربیت بدنی مقوله ی اثر بخش و جذاب می باشد که بیشترین اثر را در ساحت های مختلف دارد و ضمن بالا بردن مهارت های اجتماعی دانش آموزان،‌ دوستی، رفاقت، صمیمیت و رقابت در عین رفاقت را ترویج می دهد.

 

حمیدی با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه، ورزش را مهم ترین و موثرترین مقوله برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: ورزش موجب تعالی اخلاق،‌ رفتار و سکنات اجتماعی می شود.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود، از مستقل شدن ردیف اعتبارات تربیت بدنی در برنامه سال 95،‌خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته درس تربیت بدنی به دو ساعت افزایش پیدا کرده است.

 

حمیدی به فعالیت های حوزه سلامت و بهداشت نیز اشاره کرد و گفت:‌ در برنامه ریزی به عمل آمده برای دوره دوم متوسطه،‌ دو ساعت آموزشی برای محیط زیست ویژه کلاس دهم،‌ دو ساعت برای بهداشت و سلامت کلاس یازدهم و دو ساعت هم برای درس تحکیم خانواده و مهارت های اجتماعی ویژه کلاس دوازدهم پیش بینی شده و در مجموع نه ساعت شامل شش ساعت سلامت و بهداشت و سه ساعت ورزش در برنامه های درسی درنظرگرفته شده است.

 

وی از صدور مجوز برای فعالیت 50 کانون حرکات اصلاحی در استان ها بر اساس برنامه ساماندهی نیروی انسانی خبر داد و گفت:‌ در هر استان یک الی دو کانون با حضور نیروی انسانی تحصیل کرده برای بررسی ساختار قامتی و حرکات اصلاحی دانش آموزان فعالیت خواهند کرد.

 

حمیدی برتوزیع برگزاری رویدادهای ورزشی در بین استان ها تاکید کرد و گفت: به همین منظور مسئولیت اجرای جشنواره و المپیاد های ورزشی به استان ها و میزبانی هفتمین جشنواره فرهنگی ورزشی کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای دانش آموزان متوسطه اول کشور به کردستان واگذار شده است. 

منبع :

مهلا کاشانی