شبیه‌سازی فعالیت بافت‌های استخوانی با فناوری میکروسیالی

میکروتراشه‌هایی که توسط محققان کره‌ای ساخته شده‌اند قادرند فعالیت بافت‌های استخوانی را شبیه‌سازی کنند

شبیه‌سازی فعالیت بافت‌های استخوانی با فناوری میکروسیالیبه گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان  پژوهشگران دانشگاه سئول با همکاری پژوهشگران دانشگاه چونام موفق به ساخت میکروتراشه‌ای شدند که قادر است بافت استخوانی بدن را تقلید کند.

در این تراشه از فناوری میکروسیالی استفاده می‌شود که در آن محیط موجود در بدن شبیه‌سازی شده است. این تراشه از مفهوم «اندام روی تراشه» بهره‌مند شده است. در سیستم‌های اندام روی تراشه، طراحی به گونه‌ای است که معماری اندام‌های بدن در قالب تراشه‌ای انجام شده و در نهایت، حرکت سلول‌های بدن در این محیط شبیه‌سازی می‌شود.

این تراشه‌ها به عنوان جایگزین آزمون‌های روی حیوانات است، به طوری که در تولید دارو یا انجام آزمایش‌های سم شناسی می‌توان از آن استفاده کرد.

یکی از ویژگی‌های اصلی در این سیستم این است که باید شبکه‌ای از رگ‌‌های مشابه با آنچه که در بدن است، در تراشه‌ ایجاد شود. با این کار رشد و تکثیر سلول‌های بدن روی تراشه شبیه‌سازی می‌شود. این گروه تحقیقاتی در سال 2013 موفق به ارائه دستگاه میکروسیالی شدند که فعالیت‌های رگ‌های خونی را شبیه‌سازی می‌کرد. این تراشه جدید که محققان ساخته‌اند، فعالیت‌های بافت استخوانی را شبیه‌سازی می‌کند.

پیش‌بینی محققان این است که این تراشه بتواند تولید و ترمیم سلول‌های استخوانی را شبیه‌ساز کند، دقیقاً مشابه فرآیندی که در بدن حیوانات و انسان‌ها اتفاق می‌افتد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب