نیم‌سال دوم آغازی مهم‌تر از زبان دانش‌آموزان فرزانگان 7

در جلسه‌ای که کاظم قلم‌چی با دانش‌آموزان مدرسه‌ی فرزانگان 7 با موضوع "نیم‌سال دوم آغازی مهم‌تر" داشتند، دانش‌آموزان برای نیم‌سال دوم خودشان تصمیم‌های زیر را بیان کردند.در جلسه‌ای که کاظم قلم‌چی با دانش‌آموزان مدرسه‌ی فرزانگان 7 با موضوع "نیم‌سال دوم آغازی مهم‌تر" داشتند، دانش‌آموزان برای نیم‌سال دوم خودشان تصمیم‌های زیر را بیان کردند.

  شما، در نیم‌سال دوم چه کارهایی خواهید کرد؟

زهرا آرزمی (میانگین تراز: 6250): در مورد درس‌هایی که مشکل دارم با دوستانم صحبت می‌کنم و روش مناسب را پیدا می‌کنم. تلاشم را می‌کنم که در نقاط قوتم پسرفت نداشته باشم.

فقط به نقاط ضعفم نگاه نمی‌کنم تا انرژی‌ام را برای درس خواندن از دست ندهم.

قدمی (میانگین تراز: 7000): این‌که از تلاشم راضی باشم، هدفم را کوچک‌تر کنم تا به هدف بزرگترم برسم.

مرسده غنیمتی (میانگین تراز: 5700): شروع کنم به خواستن تا بتوانم. خواستن توانستن است.

یکی دیگر از دانش‌آموزان با میانگین تراز 5600: حاشیه‌ها و منفی‌ها را کم کنم در روش‌هایم تجدیدنظر کنم.

الهام شفیع‌زاده (میانگین تراز: 5600): این‌که خودم را بهتر ببینم.

سحر قلیج‌خانی (میانگین تراز: 5700): فهمیدم که از افت خودم درس بگیرم و برنامه‌ی خودم را دقیق‌تر کنم تا آرزوهایم به هدف واقعی نزدیک‌تر بشود.

فاطمه پورنصاری (میانگین تراز: 6000): می‌خواهم دیگر به خودم انرژی منفی ندهم و خودم را باور کنم و از این به‌ بعد با برنامه پیش بروم.

یاسمن حسینی: موفقیت مطمئنا تصادفی نیست! متوجه شدم که روش‌های مفید خودم و آن‌هایی که برای من نتیجه‌بخش بودند خیلی می‌توانند موثر باشند و من از نیم‌سال دوم کاملا از گیجی درآمدم ولی تحلیل آزمونم درست نبود و این‌که از اول سال عزت نفس خودم را از دست داده بودم و خیلی تاثیر بدی داشت ولی الان هوش هیجانی خودم را کنترل می‌کنم. خیلی ممنون.

صبا لطفی (میانگین تراز: 6300): من از امروز کارهای زیر را انجام می‌دهم:

کاری که مدام می‌کنم این است که حالم خوب باشد، مقایسه را کنار بگذارم و تمام تلاشم را بدون توجه به نتیجه بکنم.

برای خودم هدف‌های ریز بگذارم تا وقتی به آن‌ها می‌رسم حالم خوب شود. انگیزه‌ام را بالای بالا ببرم و به خودم باور داشته باشم.

صبا سیدرضوی (میانگین تراز: 6300): می‌خواهم خوبی‌های گذشته‌ام را داشته باشم و نکات منفی را اصلاح کنم و تحلیل آزمون را از این به بعد به طور مداوم داشته باشم.

پانیذ شهبازی (میانگین تراز: 6200): روی خودتنظیمی تمرکز خواهم کرد.

ریحانه علی‌محمدی (میانگین تراز: 6300): تمرکز بیشتری داشته باشد و به توانایی‌هایم اعتماد بیشتری داشته باشم. به خاطر انتطارهای زیادم حال خودم را خراب نکنم.

فاطمه سپهری (میانگین تراز: 6800): چیزی که از این جلسه به‌‌دست آوردم این بود که خودم را باور داشته باشم و بدانم همیشه بهتر از آن چیزی که هستم باشم. من اول فقط می‌خواستم ترازم بالای