برای مدیریت زمان در جلسه‌ی آزمون چه کنیم؟

مدیریت به معنای کنترل کردن است. مدیریت زمان نیز به معنای کنترل کردن زمان است.

برای مدیریت زمان در جلسه‌ی آزمون چه کنیم؟

مدیریت به معنای کنترل کردن است. مدیریت زمان نیز به معنای کنترل کردن زمان است. در جلسه‌ی آزمون راه‌های مختلف و استراتژی‌های متفاوتی برای کنترل زمان وجود دارد که می‌توان به تکنیک ضربدر و منها، زمان‌های نقصانی، تکنیک «ش، ن، ف، م، س»، استراتژی بازگشت، تست‌خوانی و استراتژی ارتباط اشاره کرد.

استراتژی ارتباط یعنی شناخت فن و طرح هر سؤال در هر مبحث یا به عبارت دیگر، شناسایی مباحث و مطالب هر مبحث به تناسب زمانی که به جواب می‌رسیم.

می‌توان ارتباط هر مبحث را با زمانی که صرف می‌شود تا تست یا تمرین حل شود، استراتژی ارتباط نامید. استراتژی ارتباط را می‌توان با استفاده از روش تست‌خوانی تقویت کرد تا سؤالات هر مبحث را به تناسب نوع و تیپ تست‌ها با زمان حل آن‌ها به دست آورد.

آزمون‌های کانون 4 ویژگی دارند: برنامه‌ای، سنجشی، آموزشی و منظم؛ اما مهم‌ترین ویژگی آزمون‌های کانون، برنامه‌ای بودن آن است و ویژگی مهم دیگر آن آموزشی بودن آن است.

با استفاده از ویژگی برنامه و آموزشی بودن آزمون‌ها می‌توانید استراتژی ارتباط را در خود تقویت کنید تا سبک و تیپ سؤالات کنکور را شناسایی کنید.

شما اکنون می‌توانید با شناسایی سؤالات هر مبحث با روش‌های گفته‌شده و نیز با کمک هدف‌گذاری چندتا از ده‌تا آزمون را مدیریت کرده و به تناسب زمان هر درس تشخیص دهید از ده سؤال چند سؤال از هر درس را می‌توانید پاسخ دهید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب