نگذارید بافت‌های مغز و بدنتان پر از سم‌‌های سرطان‌زا شود

بافت‌های چربی و مغز حاوی سم‌هایی است که منجر به سرطان می‌شود.

نگذارید بافت‌های مغز و بدنتان پر از سم‌‌های سرطان‌زا شودبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حقیقت تلخی که همه ما باید آن را قبول کنیم این است که بدن همه افراد در دنیای امروزه با وجود آلودگی‌های بی‌شمار سمی شده است. غذاهایی که می‌خوریم، هوایی که وارد ریه‌های خود می‌کنیم، آبی که می‌نوشیم و محصولات شوینده و بهداشتی که استفاده می‌کنیم همگی سم‌هایی را وارد بدن ما و بافت‌های آن می‌کنند که این سم‌ها می‌تواند یکی از عوامل بروز سرطان در افراد باشد.

محققان نشان داده‌اند که بیش از 700 نوع سم در اندام‌های مختلف بدن افراد و بافت‌های چربی آن‌ها‌ وجود دارد. در اینجا به بهترین و ساده‌ترین راهکارها برای سم‌زدایی بدن از این بافت‌های سرطان‌زا اشاره می‌کنیم:

1-اولین اقدام برای سم‌زدایی دقت بیشتر به مواد مصرفی و پیروی از برنامه غذایی مناسب و سرشار از پروتئین است. هنگام سم‌زدایی بدن سطح قند خون و هورمون‌ها باید تنظیم شود تا بهترین نتیجه بدست آید. برای رسیدن به این هدف می‌توانید از گیاهان، سبزیجات و روغن‌های گیاهی استفاده کنید. در دوران سم‌زدایی می‌توانید از چای‌های گیاهی حاوی آنتی‌اکسیدان استفاده کنید.

2-مصرف کربوهیدرات را محدود کنید. برای پیشگیری از نوسانات خلقی، کنترل اشتها و پرخوری و همچنین کاهش فشار روحی و استرس در دوران سم‌زدایی بهتر است کربوهیدرات‌های مصرفی ساده و پیچیده خود را افزایش دهید.

3-سم‌زدایی ممکن است شما را خسته و بدخلق کند به همین دلیل بهتر است در این دوران بیشتر استراحت کنید یا بخوابید. در این دوران خواب نیمروز را نیز به برنامه‌هایتان اضافه کنید. می‌تواندی در هفته چند ساعت زیر نور خورشید استراحت کنید.

4-در این دوران باید آب بیشتری به بدن خود برسانید. در دوران سم‌زدایی باید دست کم نصف وزن بدنتان آب بنوشید. سعی کنید تنها از آب‌های خالص استفاده کنید.

5-برس کشیدن بدنتان هنگامی که بدنتان خشک است می‌تواند بسیار موثر باشد. این کار باعث تحریک حرکت مایع لنفاوی زیر سطح پوست شما می‌شود. برای این کار از برسی نسبتا زبر و سبک استفاده کنید و آن را به طور دایره‌وار روی سطح پوستتان بکشید و از انگشت پاهایتان شروع کنید و بالا بیایید، سپس از پشت گردنتان شروع کنید و به سمت قلبتان بروید. یادتان باشد این کار را به آرامی انجام دهید تا سلول‌های مرده پوستتان قبل از استحمام برطرف شود.

منبع :