روغن ماهی برگ برنده آرام کردن کودک بی‌قرار

برخی مواد غذایی و به ویژه فرآورده‌های دریایی، می‌تواند اختلالات روانی و شخصیتی خاصی را در کودکان مبتلا درمان و قابل کنترل کند.

روغن ماهی برگ برنده آرام کردن کودک بی‌قراربه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان اعتقاد دارند برای کمک به یک کودک مبتلا به اختلال کمبود توجه، یا همان ADHD بهتر است والدین تحت نظر پزشک به کودک مکمل روغن ماهی دهند و همراه با آنها به انجام بازی‌های رایانه ها و جهت رسانه‌ای بپردازند.

گفتنی است؛ نتایج پژوهش‌های محققان کشور انگلیس نشان داده است ترکیبات موجود در امگا 3 و امگا 6 می‌تواند در کنترل رفتارهای مبتلایان به  ADHD مؤثر باشد.

در طول سالهای اخیر میزان مبتلایان به بیماری ADHD در جهان رشدی تصاعدی پیدا کرده و باعث نگرانی‌های وسیع در سطح جهانی شده است.

کودک مبتلا به ADHD معمولاً دچار اختلالات رفتاری،پرخاشگری، مشکلات تکلم و یادگیری، کاهش تمرکز و تخریب وسایل است.

داروهای خاصی برای  کنترل این بیماری وجود دارد که دارای عوارض جانبی ناخواسته و مضر برای بدن است.

پزشکان امیدوار هستند از طریق شیوه‌های روان‌درمانی و رفتاردرمانی و کنترل رژیم غذایی در عوض تجویز دارو بتوانند این اختلال را در مبتلایان مهار کنند.

براساس آمارها ابتلا به ADHD تنها مختص دوران کودکی نیست و حتی تا دوران بزرگسالی نیز ادامه می‌یابد و می‌تواند زندگی فردی و اجتماعی فرد را تحت تأثیر منفی قرار دهد.

منبع :