اضطراب جهت راه رفتن شما را تغییر می‌دهد!

مطالعات حاکی از آن است که اضطراب و نگرانی بر نحوه راه رفتن افراد تاثیر می‌گذارد و سبب می‌شود افراد مضطرب و نگران هنگام راه رفتن به سمت چپ متمایل شوند.

اضطراب جهت راه رفتن شما را تغییر می‌دهد!به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استرس و اضطراب بر عملکرد کلی مغز و بدن تاثیر می‌گذارد و موجب بروز واکنش‌هایی در نحوه غذا خوردن،‌ فکر کردن و روابط اجتماعی می‌شود. مطالعه‌ جدید نشان داده است که علاوه بر این موارد، اضطراب حتی بر نحوه راه رفتن افراد نیز تاثیر می‌گذارد.

محققان نشان داده‌اند که گرایش‌های رفتاری به عقب‌نشینی از برخی شرایط، احساسات و روابط منجر می‌شود و باعث می‌شود افراد هنگام راه رفتن به سمت چپ متمایل شوند. در واقع، هنگامی که افراد استرس یا اضطراب بالایی را تجربه می‌کنند، این اختلال نیم‌کره راست مغز آن‌ها تحت تا‌ثیر قرار می‌دهد و سبب می‌شود جهت راه‌رفتن‌شان به سمت چپ مایل شود. در واقع افراد از جهتی که که مطلوب‌شان نیست منحرف می‌شوند و به سمت مخالف متمایل می‌شوند. در اینجا این حالت بر نیمکره راست تاثیر می‌گذارد و فرد را به سمت چپ متمایل می‌کند.

در تحقیق که برای تعیین تاثیر استرس بر نحوه راه رفتن افراد انجام شد، از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا بر روی خطی صاف راه بروند. نتایج نشان داد افرادی که استرس و اضطراب بیشتری داشتند، هنگام راه رفتن بیشتر به سمت چپ متمایل می‌شوند و افرادی که از هیچگونه فشار روحی رنج نمی‌بردند هنگام راه رفتن به سمت راست متمایل می‌شدند و یا تقریبا صاف راه می‌رفتند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
در مسیر اخلاص از دین و زندگی چهارم دبیرستان + حل سوالات دامدار آزمون غیر حضوری
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا