وقتی پلک‌ها سر به زیر می‌شوند

با افزایش سن به علت کاهش تولید کلاژن در اطراف چشم ممکن است پلک‌ها افتاده شوند و حالت انعطاف‌پذیری و شفافیت خود را از دست دهند.

وقتی پلک‌ها سر به زیر می‌شوندبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علاوه بر افزایش سن، کمبود خواب، استرس، استعمال دخانیات و استفاده طولانی مدت از لوازم آرایشی می‌تواند بر حالت طبیعی مژه‌ و چشم ها تاثیر بگذارند. 

شایع‌ترین روش برای از بین بردن افتادگی پلک انجام عمل‌های جراحی گران قیمت است که در بیشتر موارد سبب مصنوعی شدن چهره فرد و یا برگشت افتادگی پلک و بدتر شدن آن می‌شود.

در اینجا به ماسکی معجزه‌آسا برای برطرف کردن افتادگی پلک‌ها و سیاهی دور چشم و نازک شدن آن اشاره می‌‌کنیم:

برای این کار اول از همه صورتتان را به‌خوبی بشویید و آن را خشک کنید. تخم مرغی را بشکانید و سفیده آن را بردارید. پنبه‌ای را به سفیده تخم‌مرغ آغشته کنید. چشمانتان را ببندید و به‌آرامی آن پنبه را روی پلک خود بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود.

برای سریع‌تر خشک شدن آن می‌توانید از پنکه استفاده کنید. بعد از نیم ساعت صورت و پلک‌هایتان را با آب تقریبا سرد بشویید.اگر به مدت یک هفته هر روز این کار را انجام دهید می‌توانید شاهد تاثیر شگفت‌انگیز آن بر روی چشم و پلک‌های خود باشید.

منبع :