مراقب قارچ پا باشید

کف پای انسان برای جذب آلودگی‌ها بسیار مستعد است و بعد از حمام پای مرطوبت با ورود به اتاق دچار قارچهای زیر ناخن می‌شود.به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، هنگامی که با پای برهنه به حمام می روید به دلیل وجود رطوبت و وجود انواع باکتری ها منافذ کف پا مستعد آلوده شدن می باشند. حتی اگر در حمام هم این آلودگی انتقال نباید با ورود به اتاق با پای خیس احتمال آن افزایش می یابد.

تصور کنید صبح زود از خواب بیدار شده اید و برای نوشیدن آب به سمت یخچال می روید در مسیر تاریک احتمال برخورد و ضرب و شتم پا زیاد است ولی اگر رو فرشی یا دمپای بر پا داشته باشید خیلی صدمه زدن را کاهش می دهید.

پس توصیه می شود در بیشتر مواقع در منزل از روفرشی و یا پاپوش مناسب استفاده کنید. و در حمام نیز برای جلوگیری از سرخوردن و انتقال آلودگی ها از دمپایی مناسب استفاده کنید. بعد از حمام به هنگام ورود به اتاق حتما پای خود را خشک کنید چرا که احتمال آن که آلودگی ها به زیر ناخن رفته و انباشته شود زیاد است.

نتایج مطالعات نشان می دهند تاول و قارچ های زیر ناخن ناشی از رطوبت و تماس مستقیم با آلودگی های محیطی می باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
جمع بندی دین و زندگی3(نگاه به گذشته) از دین و زندگی 3 سوم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا