راهکارهایی برای فراگیری همه‌ی درس‌ها

قطعاً به برخی درس‌ها علاقه دارید و آن‌ها را خوب می‌خوانید و نمرات قابل قبولی کسب می‌کنید ولی باید به این نکته توجه کنید که تعادل مخصوص خود را رعایت کنید و درسی را که علاقه دارید بیش از حد نخوانید.

راهکارهایی برای فراگیری همه‌ی درس‌ها

قطعاً به برخی درس‌ها علاقه دارید و آن‌ها را خوب می‌خوانید و نمرات قابل قبولی کسب می‌کنید ولی باید به این نکته توجه کنید که تعادل مخصوص خود را رعایت کنید و درسی را که علاقه دارید بیش از حد نخوانید و درسی را که دوست ندارید کنار بگذارید.

وقتی بتوانید در تمام درس‌ها عملکرد مطلوبی داشته باشید، آن‌گاه بهترین معدل، تراز‌ و نمرات را کسب خواهید کرد.

همان طور که گفته شد برخی درس‌ها را به دلیل علاقه به آن مطالعه می‌کنید. سعی کنید برای درس‌های دیگر راهی برای خود مشخص کنید.

مثلاً برای علاقه‌ای که به دبیر دارید و می‌خواهید او از عملکرد شما راضی و خشنود باشد. درسی را که او تدریس می‌کند به‌خوبی فراگیرید یا برای آن‌که بتوانید به جایزه و پاداشی که از سمت خانواده برای‌تان مشخص شده دست یابید، با انگیزه‌ی بیش‌تری بخوانید.

البته لازم به ذکر است بهترین جایزه همان پیشرفت و موفقیت شماست که در روحیه‌ی شما تأثیر بسزایی دارد و نیاز به پاداش مادی نیست و تشویق اولیا و سربلندی پیش آنان برای هر کس بالاترین پاداش ممکن است.

ایمان داشته باشید که خدا هم با این اوصاف به شما کمک خواهد کرد تا به موفقیت بیش‌تری برسید و این هدیه و پاداش فقط مکملی است برای روحیه و انگیزه‌ی شما.

گاه نیز برای رقابت با یکی از دوستان می‌توانید تلاشتان را مضاعف کنید. همان طور که می‌دانید بهترین رقابت، رقابت با خود است. سعی کنید نسبت به گذشته‌ی خود بهتر شوید و سطح خود را ارتقا دهید و به خود و دیگران اثبات کنید که می‌توانید بهتر از حال حاضر باشید.

برای کسب بهترین نتیجه همت کنید و آسوده‌خاطر باشید که پیشرفت حاصل خواهد شد؛ زیرا توانسته‌اید بازدهی را افزایش دهید و همه‌ی درس‌ها را به حد نیاز مطالعه کنید و با استعداد و تلاش به اهدافتان نزدیک‌تر شوید.

همه‌ی این کارها و هزاران راه دیگر، مواردی است که می‌توانید برای رسیدن به اهدافتان از آن استفاده کنید و دلگرم‌تر و هدفمندتر به سمت افق درخشان و زیبای موفقیت خود حرکت کنید.