صرفاً جهت مطالعه‌ی اولیا

همه‌ی شما اولیای عزیز به اصول و روش‌های تربیت فرزند واقف هستید و تمام تلاشتان را می‌کنید تا این امر مهم را به بهترین نحو انجام دهید.

صرفاً جهت مطالعه‌ی اولیا

همه‌ی شما اولیای عزیز به اصول و روش‌های تربیت فرزند واقف هستید و تمام تلاشتان را می‌کنید تا این امر مهم را به بهترین نحو انجام دهید. گاهی وقت‌ها در این زمینه ریزه‌کاری‌هایی وجود دارد که ممکن است از چشم پنهان بماند. مثلاً همه‌ی ما باید بدانیم زمانی می‌توانیم از فرزندانمان بخواهیم که به مطالعه علاقه‌مند باشند و کتاب بخوانند که دست ما کتابی دیده باشند.

تنها زمانی می‌توانیم از آن‌ها بخواهیم که به جای چسبیدن به دنیای مجازی سراغ درس‌های‌شان بروند که ما را غرق در گرداب فضای مجازی نبینند.

آن‌ها بخش عمده‌ای از شیوه‌ی برخورد را از ما یاد می‌گیرند و وقتی آرام‌، صبور و مؤدب‌اند که ما با کردارمان به ایشان آموزش داده باشیم؛ نه لغوی و در قالب نصیحت، بلکه در عمل این‌ها را از ما دیده باشند.

زمانی تلاش کردن را یاد می‌گیرند که معنی واقعی تلاش را در ما ببینند و پیشرفت و موفقیت‌های‌مان را لمس کنند.

زمانی راستگو می‌شوند که صداقت ما را در کلام و بیان و رفتارمان مشاهده کرده باشند.

این رفتار‌ها با قول جایزه و تشویق و تنبیه خالی، سازمان‌دهی نمی‌شود؛ یعنی بهتر بگویم اصولی نیست. کاری که با اجبار باشد راه‌درروهای فراوانی دارد. شما از کجا می‌دانید پشت در بسته‌ی اتاقی که دانش‌آموز برای مدت‌زمان طولانی در آن مانده چه اتفاقی در حال روی دادن است؟ شاید با صدای پای شما کتاب در دست گرفته شده باشد! نمونه‌هایی از این دست بسیار است؛ ولی قرار نیست شما ذهنیت منفی نسبت به جریان‌های اطرافتان پیدا کنید. قرار است آگاهی‌های‌مان را نسبت به مسائل بالا ببریم و شرایط سنی نوجوان را درک کنیم و نسبت به آن واقف باشیم. موضوع مهم از طرف شما نظارت است و این کار، راه‌های مختلفی دارد. اگر نظارت از نزدیک و همراه با فشار باشد نوجوان را کسل و خسته می‌کند و اعتمادش سلب می‌شود. اگر خیلی دور باشد، او را بی‌تفاوت می‌کند. پس حد کنترل و نظارت نیز اهمیت زیادی دارد. ساختمان ادب فرزندتان پی می‌خواهد و آن سیاست شماست.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب