راهبردهای افزایش معدل

پس از مطالعه‌ی مفهومی و حل تمرین‌های کتاب، اشکالات خود را برطرف کنید. از نکاتی که آموخته‌اید، یادداشت بردارید، سپس تمرینات مفهومی بیش‌تری از کتاب‌های کمک‌درسی حل کنید.

راهبردهای افزایش معدل

1- کلاس‌های غیر درسی خود را محدودتر کنید.

نمی‌‌شود با سه روز رفتن به کلاس زبان، موسیقی و... روی درس متمرکز شد. ساعات مطالعه‌تان را تا جایی که می‌‌‌توانید افزایش دهید و بیش‌تر انرژی‌تان را روی درس خواندن متمرکز سازید.

2- راز کسب نمره، خوب خواندن و با علاقه خواندن است.

تا وقتی برای پدر و مادر یا معلم درس می‌خوانید، برای رفع تکلیف تلاش خواهید کرد. در این نوع درس خواندن‌ها، شور و کیفیتی وجود ندارد؛ ولی اگر به خاطر دلتان، خوب درس بخوانید، در تحصیل و کسب نمره موفق می‌‌شوید.

3- برای خوب خواندن، باید به کتاب درسی مسلط شوید.

همه‌ی مطالب به‌ویژه درس‌های اختصاصی را به طور مفهومی و دقیق بخوانید. «فعالیت‌ها»، «مثال‌ها»، «فکر کنیدها»، «خود را بیازماییدها» و پرسش‌های انتهای هر فصل کتاب درسی را یک به یک و با دقت پاسخ دهید.

4- پس از مطالعه‌ی مفهومی و حل تمرین‌های کتاب، اشکالات خود را برطرف کنید. از نکاتی که آموخته‌اید، یادداشت بردارید، سپس تمرینات مفهومی بیش‌تری از کتاب‌های کمک‌درسی حل کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب