چگونه نیم‌سال دوم را پرانرژی شروع کنم؟

به خودتان قول دهید که حتماً موفق خواهید شد. به خودتان بگویید من می‌توانم. من باید موفق شوم. مطمئن باشید که این اتفاق خواهد افتاد.

چگونه نیم‌سال دوم را پرانرژی شروع کنم؟

نیم‌سال جدید می‌تواند یک شروع دوباره برای دانش‌آموزان باشد. بعضی از دانش‌آموزان نیم‌سال اول عملکرد خوبی داشته‌اند ولی آن دسته از دانش‌آموزانی که از عملکرد خود در نیم‌سال قبلی راضی نیستند، شروع نیم‌سال جدید می‌تواند شروعی دوباره برای همه باشد. قرار نیست چون نیم‌سال قبل عملکرد خوبی نداشته‌اید روحیه‌ی خود را از دست بدهید. یک فرصت دوباره و شروع دوباره آغاز شده است.

1. به خودتان قول دهید که حتماً موفق خواهید شد. به خودتان بگویید من می‌توانم. من باید موفق شوم. مطمئن باشید که این اتفاق خواهد افتاد.

2. سر کلاس خوب حواستان را جمع کنید. سعی کنید در کلاس به معلم خوب گوش دهید و یادداشت‌برداری داشته باشید. سعی کنید درس را در مدرسه یاد بگیرید. این کار زحمت شما را در خانه کم خواهد کرد.

3. درس هر روز را همان روز مطالعه کنید. وقتی امروز درسی را در مدرسه خوانده‌اید برای این‌که بتوانید آن درس را به‌خوبی و در زمان کوتاهی یاد بگیرید بهتر است که بعد از مدرسه مطالعه‌ی آن درس را شروع کنید. واگذار کردن آن به روزهای دیگر زحمت و زمان شما را دوچندان خواهد کرد.

4. ضعف‌های خود را شناسایی کنید و سعی کنید آن‌ها را به نکات قوت خود تبدیل کنید. بررسی کنید که در نیم‌سال اول به چه دلایلی و در چه درس‌هایی نمره‌ی کم گرفته‌اید. سعی کنید تمرین خود را زیادتر کنید. می‌توانید از معلمتان کمک بخواهید.

5. برای درس‌ها فقط به مطالعه‌ی تشریحی اکتفا نکنید. مطالعه‌ی تشریحی کتاب‌ها اولین بخش یادگیری است. سعی کنید بعد از این‌که درس را مطالعه کردید برای آن یک کتاب کمک‌درسی داشته باشید و نمونه‌سؤال حل کنید.

6. از دوستان و هم‌کلاسی‌های‌تان کمک بگیرید. می‌توانید ساعاتی را با دوستانتان در خارج از مدرسه بگذرانید و با آن‌ها در مورد درس بحث کرده و نمونه‌سؤال حل کنید. در مواردی که اشکال دارید از آن‌ها کمک بخواهید. شما هم می‌توانید به آن‌ها کمک کنید. مطالعه‌ی دسته‌جمعی به طوری که مفید باشد خیلی مؤثر خواهد بود.

7. تفریح داشته باشید. مطالعه‌ی زیاد ممکن است خسته‌کننده باشد و عملکرد منفی داشته باشید. ساعاتی را هم برای تفریح خود در نظر بگیرید و آن را صرف علایق خودتان بکنید.