پروتئین شیر مادر، سلاحی در مقابل ویروس‌های مقاوم به دارو

محققان دانشگاه کینگز کالج لندن موفق به طراحی آنتی‌بیوتیکی جدید برگرفته از شیر مادر شده‌اند که می‌تواند نقش مؤثری در مبارزه با ویروس‌های قوی مقاوم به آنتی‌بیوتیک ایفا کند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، محققان طی این پژوهش نشان دادند، پروتئین موجود در شیر مادر موسوم به لاکتوفرین می‌تواند باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها را در کسری از ثانیه از بین ببرد.

لاکتوفرین که کمتر از یک نانومتر عرض دارد همان پروتئینی است که خواص آنتی‌بیوتیکی را به شیر مادر می‌دهد.

جامعه پزشکی، تهدید ویروس‌های قوی مقاوم در برابر دارو را در نظر گرفته است، چرا که این ویروس‌های مقاوم به دارو به طور بالقوه‌ای کشنده بوده و به سرعت تکامل پیدا می‌کنند. مهم‌تر از همه آنکه با آنتی‌بیوتیک‌های به کار رفته مقابله می‌کنند.

به گفته محققان لاکتوفرین بیشتر از یک آنتی‌بیوتیک عمل می‌کند؛ این پروتئین بسیار سریع عمل کرده و آن‌قدر این تهاجم به باکتری را با سرعت انجام می‌دهد که این باکتری‌ها فرصت گسترش برای مقاومت در برابر آن را از دست می‌دهند.

پژوهشگران امیدوارند که لاکتوفرین برای مقابله با بیماری‌های ژنتیکی صعب‌العلاج نظیر کم‌خونی داسی شکل نیز مورد استفاده قرار گیرد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب