کنترل لوازم برقی منزل از داخل خودرو

در سال‌های نه چندان دور رانندگان می‌توانند از درون خودرو اجاق گاز خانه خود را روشن کرده و یا دمای خانه را تنظیم کنند.به گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، یکی از شرکت‌های خودروسازی معروف در جهان به نام فورد، درنظر دارد نسل جدیدی از وسایل نقلیه هوشمند را ساخته و روانه بازار کند که فرد راننده را قادر به کنترل لوازم خانگی موجود در خانه و یا محل کار خود از داخل خودرو می‌کند.

گفتنی است، اساس این طرح نصب سنسورهایی در خودرو است که از طریق برقراری ارتباط با وسایل خانگی هوشمند، می‌تواند آنها را خاموش یا روشن کند و یا برنامه کار آنها را تنظیم کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، شرکت خودروسازی فورد این طرح را در نمایشگاه‌ جهانی CES در لاس‌وگاس ایالات متحده که به تازگی برگزار شده است، اعلان رسمی کرده است.

با استفاده از این فن‌آوری افراد راننده می‌توانند کنترل چراغ‌های منزل، سیستم‌های امنیتی و ضدسرقت، تنظیم دمای کتری و سایر تنظیمات را از راه دور داشته باشند.

شرکت فورد در عین حال اعلام کرده است که هزینه‌های بالای ساخت چنین حسگرهایی سد راه اجرایی کردن زودهنگام ساخت چنین خودروهایی است.

شرکت فورد همچنین اعلام کرده است در حال رقابت با شرکت گوگل در زمینه ساخت خودروی بدون راننده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب