گجتی استثنایی مخصوص گوش کردن جنین به موسیقی

دستگاهی هوشمند، می‌تواند جنین را حتی قبل از تولد باهوش کند و باعث رشد مغزی و شناسایی برخی بیماری‌ها در آن شود.به گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان  پژوهشگران با توجه با اهمیت بالای گوش دادن به موسیقی در زمان بارداری و اثرات آن بر آرامش و افزایش هوش جنین، نوعی دستگاه منحصربه‌فرد برای این منظور طراحی کرده‌اند.

گفتنی است، این دستگاه به نام baby pod به مادر متصل می‌شود و می‌تواند برای جنین موسیقی را در محیط رحمی پخش کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس تحقیقات جنین از اوایل هفته 16 قادر به شنیدن اصوات همزمان با توسعه قدرت شنوایی خود است.

با کمک این دستگاه مادران می‌توانند به تحریک سلول‌های عصبی در ساقه مغز جنین کمک کنند. این دستگاه دارای یک سیم رابط است که به انواع وسایل پخش کننده موسیقی از جمله گوشی تلفن همراه هوشمند می‌تواند متصل شود.

در عین حال این دستگاه قادر به تنظیم صدا و پخش آن به حدود 54 دسی بل است تا آسیبی به جنین نرسد.

کارشناسان با آزمایش این روش پخش موسیقی بر روی مادران باردار و انجام همزمان سونوگرافی از جنین‌ها دریافته‌اند، نوزادان به دنیا نیامده به موسیقی واکنش نشان داده و حتی دهان خود را باز و بسته کرده‌اند.

کارشناسان امیدوار هستند از این شیوه برای تشخیص ناشنوایی جنین قبل از تولد، کاهش استرس مادر و افزایش توانایی جنین در برقراری ارتباط استفاده کنند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب