درمان 95 درصد مبتلایان به دیسک کمر بدون جراحی

بیش از 95 درصد مبتلایان به کمردرد را می‌توان بدون جراحی درمان کرد.

درمان 95 درصد مبتلایان به دیسک کمر بدون جراحیبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛رضا سلمان روغنی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و دبیر علمی نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز در نشست خبری این کنگره افزود: در ایران سالیانه حدود 400 هزار نفر دچار سکته مغزی می‌شوند که 2.3 درصد این افراد دچار معلولیت می‌شوند و به خدمات توانبخشی احتیاج پیدا می‌کنند.

وی گفت: بیش از 95 درصد از بیماری‌های کمر را می‌توان بدون جراحی و با استفاده از روش‌های درمانی دارویی، فیزیکی و تزریقاتی درمان کرد.

وی افزود: طب فیزیکی به معنای بررسی، تشخیص و درمان اختلالات ساختار فیزیکی بدن است که معمولاً به صورت دردهای عضلانی خود را نشان می‌دهد. شعار کنگره امسال توانبخشی تلاش همگانی است.

سلمان روغنی در خصوص این کنگره عنوان کرد: نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز در تاریخ 14 الی 16 بهمن در هتل المپیک برگزار می‌شود. محورهای این کنگره شامل توانبخشی بیماری‌ها و آسیب‌های مغزی، نخاع و اعصاب، ستون فقرات و توانبخشی و اختلالات اسکلتی عضلانی است.

وی ادامه داد: کاربردهای سونوگرافی در طب فیزیکی بررسی و شروع اقدام عملی در ارتباط با قوانین توانبخشی سازمان جهانی بهداشت از دیگر مباحث اصلی این کنگره به حساب می‌آیند. تفاوت کنگره امسال با سال‌های گذشته در استفاده از همکاری و تعامل کلیه تیم توانبخشی است.

دبیر علمی نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز خاطرنشان کرد: در این کنگره تأکید زیادی بر تازه‌های روش‌های درمانی که منجر به کاهش درد در بیماران می‌شود، داریم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
واقعه‌ی بزرگ از دین و زندگی 1 دهم
دهم رياضى     دبیر : محمد رضایی بقا