تولید یک لامپ ال‌ای‌دی محبوب که با شمع کار می‌کند

محققان موفق به ساخت یک لامپ ال‌ای‌دی متفاوت به نام Lumir C شده‌اند که نیازی به هیچ منبع نیروی خارجی ندارد و نیروی خود را تنها از یک شمع تامین می‌کند.

تولید یک لامپ ال‌ای‌دی محبوب که با شمع کار می‌کند

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، امروزه لامپ‌های ال‌ای‌دی به دلیل کارآیی بالا و هزینه کم، طرفدار زیادی دارند. در حال حاضر شرکت‌ها با اضافه کردن ویژگی‌هایی مانند حسگرها، اتصال بی سیم، رنگ قابل تنظیم یا حتی بلندگو‌های داخلی به این لامپها، سبب محبوبیت بیشتر این لامپها شده اند؛ اما Lumir C دارای ویژگی منحصر به فردی است که آن را از دیگر لامپ‌ها متمایز می‌کند.

لامپ ال‌ای‌دی Lumir C سازگار با محیط زیست است و بدون نیاز به نور خورشید، باتری یا برق کار می‌کند و می‌تواند در مکانهایی که هنوز هم از نعمت برق بی بهره هستند استفاده شود.

Lumir C لامپ ال‌ای‌دی خود را از طریق انرژی حرارتی تولید شده توسط یک شمع روشن می‌کند.

اندازه این لامپ مانند یک بطری آب بوده و شکل آن همانند یک فانوس دریایی است. این لامپ ساده، قابل حمل و سبک است و طراحی قسمت پایین آن به گونه ای است که جریان باد بتواند به خوبی از آن عبور کرده و به اشتعال شمع کمک کند؛ ضمنا" بدنه شفاف این لامپ، نور را به خوبی از خود عبور می دهد.

در سمت راست بالای جایی که شمع قرار گرفته است، یک جاذب گرما تعبیه شده که تابش گرمایی را می‌گیرد و آن را توسط ماژولهای حرارتی به برق برای ال ای دی‌ها تبدیل می‌کند.

این شرکت با موفقیت نمونه اولیه این لامپ را ایجاد کرده و موفق به کسب گواهینامه KC، FCC، CE و گواهینامه RoHS برای Lumir C شده است.

اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، این لامپ‌ها در ماه جولای روانه بازار خواهند شد.

منبع :