انسولین بدون درد با جلبک دریایی

با ساخت و طراحی کپسول هیدروژن بیماران دیابتی از تزریق انسولین آسوده خاطر می‌شوند.

انسولین بدون درد با جلبک دریاییبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛افراد مبتلا به دیابت نوع A با تزریق انسولین زندگی خود را نجات می‌دهند هر چند که این روش درمان کمی خسته کننده و با درد مختصری همراه است. 

محققان دانشگاه اوکی‌ناوا (OIST) ادعا می‌کنند که با تزریق "جزایر" نوعی انسولین جدید به کبد پس از یک دوره زمانی خاص، انسولین کافی در بدن بیمار به وجود می‌آید و افراد دیگر نیازمند تزریق انسولین نمی باشند.

سلول‌های جزایر پانکراس به وسیله کریستال های یخی تشکیل می‌شود که امر حمل و نقل و همچنین نگه‌داری آنها را کمی مشکل کرده است. 

پروفسور امی‌شین رئیس واحد بیوگرافی OISD در حال توسعه یک روش انجماد است که در آن بتوان سلول های جزایر پانکراس را بدون آسیب حفظ کنند. 

روش کار بدین صورت است که جزایر را در هیدروژن‌های ساخته شده از آلژینات که یک نوع پلیمر از جلبک دریایی است را محصور می‌کند و این امر سبب می‌شود تا با برقراری پیوند قوی بین مولکول آب و شبکه‌های هیدروژنی از تشکیل انجماد یخی و خراب شدن کپسول جلوگیری شود. 

برای نظارت بر یکپارچگی سلول ها گروه‌ تحقیقاتی یک رنگ حساس به اکسیژن فلورسنت‌ را در کپسول هیدروژن می‌دمند و این سبب محافظت هیدروژن‌ها شده و همچنین سیگنال‌های رنگ فلورسنت نشان دهنده سالم بودن آن سلو‌ل‌ها است. 

گفتنی است، این روش از تماس سلول‌های کاشته شده انسولین جلوگیری می‌کند. 

خرید کتاب