میمون‌ها از انسان‌ها وسواسی ترند

مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد میمون‌های ماده در میان پستانداران وسواس بیشتری نسبت به تغذیه خود دارند.

میمون‌ها از انسان‌ها وسواسی ترندبه گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، طی تحقیقات دانشمندان ژاپنی به این موضوع پی بردند که از میان پستانداران میمون ها انگل کمتری در بدن خود دارند و این تحقیقات به صورت تقریبی برای نوع جنسیت پستانداران هم مطرح می شود و ماده ها  انگل کمتری نسبت به نرها دارند.

مطالعات نشان می دهند، برحسب عادات غذایی میمون ها و شامپانزه ها مواد غذایی را که برای خوراکی مصرف می کنند را قبل از خوردن شست و شو می دهند و شست و شوی آن ها نسبت به انسان ها بسیار دقیق تر می باشد.

در تحقیقات اخیر ژاپنی ها به این نتیجه رسیده اند که برای ضد عفونی کردن مواد غذایی بهتر است آن ها را در آب و نمک شستشو بدهیم، در حالی که میمون ها در باغ وحش غذایی را که به آن ها می دهند را به خاک می مالند تا با این کار آلودگی مواد از بین برود و با الگو برداری از عمل این پستانداران دانشمندان متوجه شده اند که خاک زمین خاصیت ضدعفونی کننده دارد در حالی که در قسمتی از زمین که آلوده به مدفوع خود باشد غذای خود را به زمین نمی مالد.

نتایج تحقیقات نشان می دهد پستانداران به ویژه میمون ها پاکیزگی غذا برایشان اهمیت دارد و دانشمندان با مقایسه بین نر و ماده این حیوانات متوجه شدند که ماده ها وسواس بیشتری در تمیز کردن غذای خود دارند.

منبع :