اولین دوره مسابقات سازه‌های ماکارونی دانشگاه شهید بهشتی

اولین دوره مسابقات سازه‌های ماکارونی دانشگاه شهید بهشتی (SBUSS 2016)، در تاریخ ۱۴ اسفند ماه امسال توسط انجمن علمی دانشجویی معماری دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

اولین دوره مسابقات سازه‌های ماکارونی دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این مسابقات در دو گرایش راندمانی و معماری و به صورت دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

هر ساله مسابقات زیادی در سطح کشور و جهان با موضوع سازه‌های ماکارونی برگزار می‌شود. در این مسابقات شرکت‌کنندگان دست‌سازه‌های خود را که تنها با استفاده از ماکارونی و چسب ساخته شده‌اند، مورد بارگذاری قرار می‌دهند که با توجه به گرایش‌های مختلف، سازه‌های برتر مشخص می‌شوند.

به دلیل تشابه رفتاری ماکارونی با بتن، سازه‌های ماکارونی را می‌توان شبیه‌ساز پل‌های بتنی و سایر سازه‌های واقعی در مقیاسی کوچک‌تر دانست. بدین ترتیب شرکت‌کنندگان در این مسابقات با مفاهیم استاتیک و مقاومت مصالح آشنا شده و آمادگی طراحی سازه‌های واقعی را پیدا می‌کنند.

جوایز نقدی اولین دوره مسابقات سازه‌های ماکارونی دانشگاه شهید بهشتی در «لیگ راندمانی» برای تیم اول مبلغ دو میلیون تومان، تیم دوم مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان و تیم سوم مبلغ یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است و به تیم برگزیده در لیگ معماری نیز مبلغ یک میلیون تومان اعطا می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه مسابقات، آخرین مهلت ثبت نام در این دوره از مسابقات پایان بهمن ماه امسال است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی http://sbuss.ir مراجعه کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب