ترفندی برای گرم کردن بدن که تا حالا امتحانش نکرده اید!

راهکاری بسیار ساده وجود دارد که باعث می‌‌شود دیگر هیچ‌وقت پاهایتان در زمستان سرد نباشد.

ترفندی برای گرم کردن بدن که تا حالا امتحانش نکرده اید!به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، شما نیز ممکن است جزء آن دسته افرادی باشید که در زمستان یا حتی سایر فصول سال پاهایشان همیشه سرد است و هر کاری می کنند نمی‌توانند آن را گرم کنند. وقتی هوای سرد است، جریان خون شما به اندام‌هایتان به طور آهسته کاهش می‌یابد و پاها شروع به خنک شدن و سرد شدن می‌کنند.

سرد شدن پاها ممکن است منجر به اختلالاتی همچون سرماخوردگی، التهاب مثانه و مشکلات کلیوی شود. بسیاری اوقات علی‌رغم ئوشیدن لباس‌ها و جوراب‌های پشمی و بافتنی همچنان پای افراد به خصوص انگشت شست پاسشان سرد می‌شود. در اینجا به راهکاری اشاره می‌کنیم که در هوای بسیار سرد حتی هنگامی که دمای هوا زیر صفر است، دیگر پاهای شما سرد نشود.

برای این کار به وسایل زیر نیاز دارید:

چکمه زمستانی خودتان

قیچی

خودکار

یک نوع ماده بازتابنده مانند ضدآفتاب‌های بازتابنده

در ابتدا، کفی چکمه‌تان را بردارید و آن را به ضدآفتاب بازتابنده فشار دهید، دور آن با مداد خطی بکشید و آن را ببرید. کفی جدیدی را در چکمه‌تان زیر کفی اصلی وارد کنید.

با این کار بعد از این می‌توانید به راحتی بدون احساس هیچ‌گونه سرمایی در ناحیه پاهایتان در زمستان پیاده‌روی کنید.

مواد بازتابنده نه تنها از پای شما در مقابل عبور و نفوذ سرما جلوگیری می‌کنند، بلکه گرمای بدن شما را بازتاب می‌کنند و از این طریق هم پاهایتان و هم بدنتان در سرددترین روزها همچنان گرم می‌ماند.

منبع :