گسترش همکاری‌های علمی دانشگاه تهران با دانشگاه آلاتو فنلاند

سفیر فنلاند در ایران و هیأت دانشگاه «آلاتو» این کشور ضمن بازدید از دانشگاه تهران با معاون بین‌الملل دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.

گسترش همکاری‌های علمی دانشگاه تهران با دانشگاه آلاتو فنلاند

به گزارش سرویس علمی ایسنا، در این جلسه که با حضور «پروفسور پکا ماتیلا» مدیر اجرایی بخش مدیریت بازرگانی دانشگاه «آلاتو»، «می‌یا ویتانن» مدیر پروژه‌های جدید این دانشگاه و «هری کمراینن» سفیر فنلاند در تهران، دکتر محمدباقر قهرمانی معاون بین‌الملل دانشگاه تهران و رییس و مشاور بین‌الملل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، طرفین بر آغاز و گسترش همکاری در رشته‌های مختلف دانشگاهی به‌خصوص رشته‌های مدیریت کارآفرینی و فنی، اقتصاد و نیز امضای تفاهم‌نامه همکاری برای تسهیل این همکاری‌ها تاکید کردند.

پروفسور «ماتیلا» با اشاره به همکاری موفق و نزدیک با شرکت‌ها و صنایع مشهور در سطح جهان، ابراز امیدواری کرد در خصوص ارتباط با صنعت در دو دانشگاه همکاری و تبادل نظر علمی صورت پذیرد.

تبادل دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در قالب تورهای کوتاه‌مدت دانشجویی و دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی نیز در این دیدار مورد موافقت طرفین قرار گرفت.

رییس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز در این دیدار با تاکید بر عملیاتی‌کردن تفاهم‌نامه‌های مشترک، فعال شدن همکاری‌های مورد علاقه طرفین را خواستار شد.

وی اجرای رشته MBA به‌صورت مشترک بین دانشگاه تهران و دانشگاه «آلاتو» را شروعی مناسب برای آغاز همکاری بین دو دانشگاه اعلام و برای اجرای آن اعلام آمادگی کرد.

بر اساس این گزارش، دانشگاه «آلاتو»، دومین دانشگاه بزرگ فنلاند بعد از دانشگاه «هلسینکی» است که در رتبه‌بندی‌های جهانی، جایگاه بالایی دارد. این دانشگاه نزدیک به بیست‌هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب