ساخت دستگاه سنجش حرکت مفاصل ورزشکاران توسط محققان کشور

پژوهشگران دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران دستگاهی را برای بررسی حرکت مفاصل ارائه کردند که به صورت دقیق قادر به سنجش حرکت مفاصل در ورزشکاران آسیب دیده است.

ساخت دستگاه سنجش حرکت مفاصل ورزشکاران توسط محققان کشور

بیژن شیری از محققان این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه بررسی دامنه حرکتی اندام‌ها و مفاصل ورزشکاران در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران گفت: این دستگاه قادر است دامنه حرکت اندام‌ها و مفاصل ورزشکاران را به طور دقیق اندازه‌گیری کند.

وی اظهار داشت: در گذشته اندازه‌گیری دامنه حرکتی مفاصل ورزشکاران با استفاده از خط کش‌های خاصی صورت می‌گرفت که دقت بالایی نداشت ولی با اجرای این پروژه تحقیقاتی، اندازه‌گیری‌ها در سیستم دیجیتالی صورت می‌گیرد که دارای دقت بالایی است.

شیری، با اشاره به عملکرد این دستگاه خاطرنشان کرد: دستگاه عرضه شده قادر به اندازه گیری دامنه حرکتی مفاصل شانه و دست است.

وی به اهمیت این دستگاه اشاره کرد و یادآور شد: این دستگاه با سنجش حرکت مفاصل ورزشکاران بویژه ورزشکاران آسیب‌دیده تشخیص می‌دهد که فرد با محدودیت حرکتی در مفصل مواجه است یا خیر.

این محقق ادامه داد: بر اساس تشخیص دستگاه، برنامه بازتوانی برای ورزشکاران به منظور افزایش سطح انعطاف‌پذیری مفاصل ارائه می‌شود تا حرکت مفاصل به وضعیت اولیه بازگردد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
دینامیک (بخش دوم )فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : سیاوش فارسی