گفت و گو با نیکان عمرانی‌فر دانش آموز برتر از شهر ساری

نیکان عمرانی‌فر یکی از دانش آموزان کانونی شهر ساری است که از دوم دبستان در آزمون‌های کانون شرکت کرده و هم اکنون دانش آموز کلاس هفتم مدرسه تیزهوشان شهر ساری است. پدر نیکان مهندس عمران و مادرش مهندس صنا

گفت و گو با نیکان عمرانی‌فر دانش آموز برتر از شهر ساری

نیکان عمرانی‌فر یکی از دانش آموزان کانونی شهر ساری است که از دوم دبستان در آزمون‌های کانون شرکت کرده و هم اکنون دانش آموز کلاس هفتم مدرسه تیزهوشان شهر ساری است. پدر نیکان مهندس عمران و مادرش مهندس صنایع غذایی است.

گفت و گو با نیکان عمرانی‌فر دانش آموز برتر از شهر ساری


چگونه با کانون آشنا شدی؟

من کلاس دوم دبستان، از طریق تبلیغات تلویزیونی با کانون اشنا شدم و برایم جالب بود که از دوم دبستان هم می توانم شرکت کنم، برای تقویت پایه درسی و موفقیت در آزمون تیزهوشان تصمیم گرفتم در ازمون ها ثبت نام کنم.

چرا برای چند سال متوالی در آزمون‌ها شرکت کردی؟

برنامه ریزی کانون، زمان بندی های مناسب بین آزمون‌ها و آشنایی با سوالات و تست‌های مختلف، موجب علاقمندی من برای شرکت همیشگی در کانون بود.

آیا از دوستانت کسی در آزمونها شرکت می کند؟

بله ما 5 نفرهستیم که همه جز و دانش آموزان قوی کلاس هستیم.و در آزمون هم با هم رقابت می کنیم و معمولاً ترازهایمان به هم نزدیک است.

برنامه ریزی دو هفته ای را چگونه انجام می دهی ؟

بعد از هرآزمون سوالات آزمون را بررسی می کنم و نکات مهم آنها را یادداشت میکنم. سپس در یک برگه برنامه کل هفته ام را با مشورت مادر می نویسم و می دانم که برای یک هفته قرار است چه کاری انجام بدهم.

چند درصد این برنامه نوشته شده را اجرا می کنی؟

من سعی می کنم صد در صد برنامه ام را به دقت اجرا کنم. حتی اگر گاهی اتفاق پیش بینی نشده ای اتفاق بیفتد که مانع اجرای برنامه‌ریزی من شود، صبح زود بیدار می شوم و برنامه را اجرا می کنم.چون نمی خواهم کار امروز را به فردا بسپارم.

پدر و مادر چه نقشی در این کار دارند ؟

آنها فضای مناسب و آرامی را برای مطالعه من فراهم می کنند  اگر در سوالی به مشکل بربخورم از آنها کمک می گیرم مثلاً پدرم در درس ریاضی به من کمک می کند.

از نظر مشاوره هم، با بررسی کارنامه و دادن راهکار برای پیشرفت من، همیشه به من کمک می کنند.

آ‌یا در خانواده در مورد وضعیت درسی شما گفتگو می شود؟

بله ارتباط خیلی خوبی بین ما سه نفر وجود دارد و معمولاً روزهای جمعه آزمون و موقع دریافت کارنامه در مورد وضعیت من و نمره هایم صحبت می کنیم خصوصاً اینکه پدر و مادرم وضعیت من را در مورد همه‌ی دروس می دانند.

وقتی افت می کنی با شما چه برخوردی می کنند؟

ناراحت نمی شوند و فقط به دنبال علت افت و بررسی آن می روند. به من اعتماد دارند و می دانند که آزمون بعدی آن را جبران خواهم کرد.

به دانش آموزان ششم دبستان یک کتاب که برای موفقیت در آزمون تیزهوشان مناسب است معرفی کن.

کتاب اشتباهات متداول و کتابهای آبی تیزهوشان به  موفقیت من در سال قبل بسیار کمک کردند.

از دوران نوروز هم سال قبل استفاده کردی ؟

بله به نظر من دوران نوروز یک فرصت مناسب برای سبقت گرفتن از رقباست چون بعضی دانش آموزان این فرصت طلایی را هدر می دهند و اگر دانش آموزی از این فرصت برای درس خواندن استفاده کند قطعاً می تواند موفق شود.

نظرت در مورد کتاب نوروز چیست ؟

من سال قبل از این کتاب برای جمع بندی دروس مختلف استفاده کردم.

خرید کتاب