ساخت پنجه گیرنده اشیاء برای پهپادها

یک مهندس بریتانیایی موفق به طراحی و ساخت بازو و پنجه گرفتن اشیاء سبک برای پهپادهای امروزی شده است.

ساخت پنجه گیرنده اشیاء برای پهپادها

به گزارش سرویس فناوری ایسنا منطقه خراسان، بن کاردوش، فارغ‌التحصیل رشته طراحی صنعتی از دانشگاه شفیلد هالام بریتانیا، موفق به ساخت اولین پنجه مکانیکی جهت نصب بر روی پهپادهای مختلف شد.

کاردوش، در مورد مزیت‌های اختراع خود اظهارکرد: طراحی این ابزار به صورتی انجام شده که بر روی همه نوع پهپاد قابل نصب است و قسمت پنجه یا گیرنده اشیاء آن از پنج انگشت با مکانیسم بسته شدن مستقل ساخته شده است.

وی در ادامه افزود: نکته قابل توجه در مورد پنجه گیرنده اشیاء، عدم نیاز به برق و تجهیزات کنترلی اضافی است، چرا که بهینه‌سازی مصرف انرژی در پهپادها از اهمیت بالایی برخوردار است.

پنجه گیرنده اشیاء از آلومینیوم سبک وزن ساخته شده و با قابلیت روغن‌کاری خودکار و وزن 20 گرمی به کاربر اجازه می‌دهد تا اشیاء مورد نظر خود را با وزن حداکثر یک کیلوگرم بلند کند.

کاردوش در مورد انگیزه ساخت پنجه قابل نصب بر روی پهپادها افزود: ایده اولیه ساخت این وسیله را در یک بازی رایانه‌ای دریافت کردم و هدف از ساخت آن، افزایش کارایی پهپاد‌ها در جابه‌جایی اجسام در وضعیت پرواز است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب