غلتیدن اشتباه بر روی پهلو کابوس شبانه را به سراغتان می‌آورد

دیدن رویا و یا برعکس کابوس‌های ترسناک شبانه ریشه در وضعیت بدن به هنگام خواب دارد.

غلتیدن اشتباه بر روی پهلو کابوس شبانه را به سراغتان می‌آوردبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان دریافته‌اند جهت قرار گرفتن پهلو به هنگام خواب می‌تواند در ایجاد رویا و یا کابوس شبانه موثر باشد. 

گفتنی است،‌بر اساس تحقیقات افرادی که به سمت چپ خود و بر روی عضله قلب می‌خوابند تا 40 درصد بیشتر از سایر افراد دچار خواب های آشفته، رویاهای نگران کننده و کابوس به نسبت افرادی می شوند که به سمت راست خود می‌خوابند.

بررسی ها نشان می دهند،‌کارشناسان همچنین اعتقاد دارند خوابیدن بر روی پهلوی چپ می‌تواند باعث کاهش کیفیت خواب افراد شود.افرادی که در سمت راست خود می‌خوابند، خواب و رویاهای لذت بخش‌تری دارند،‌حس آسودگی در آنها بیشتر است و به طور کلی کیفیت خواب بهتری دارند.

این نتایج توسط محققان دانشگاه شویان در کشور هنگ‌کنگ به دست آمده و منتشر شده است. 

کارشناسان این نتایج را با مطالعه بر روی عادت خواب داوطلبان و بررسی رویا بینی و اندازه گیری امواج مغزی آنها توسط دستگاه‌های الکتروآنسفولوگرافی بدست آورده‌اند. 

در عین حال سایر موارد چون رژیم غذایی، استرس، دمای اتاق ، بیماری‌های زمینه‌ای ، دردهای عضلانی و مصرف دارو نیز می‌تواند در دیدن رویای شیرین یا کابوس ترسناک موثر باشد. 

منبع :