به فرزندان خود احترام بگذارید

یک دکترای روانشناسی گفت: احترام گذاشتن به فرزندان، مشورت و تعریف از ظاهر آنها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در فرزندان می‌شود.

به فرزندان خود احترام بگذارید

یک دکترای روانشناسی گفت: احترام گذاشتن به فرزندان، مشورت و تعریف از ظاهر آنها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در فرزندان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سمنان، دکتر سیما فردوسی در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود با بیان اینکه داشتن فرزندان موفق ارتباط مستقیم با ویژگی‌های رفتاری خود والدین دارد، افزود: والدین موفق مهربان، متعادل، جدی، منطقی و مقتدر هستند.

این روانشناس بالینی نقش روابط والدین در موفقیت و اعتماد به نفس در فرزندان را مهم، برشمرد و اظهار کرد: فرزندانی که در خانواده‌های احساسی و هیجانی رشد می‌کنند و والدین آنان قادر به مدیریت رفتار خود نیستند، از اعتماد به نفس پایینی برخوردار بوده و اضطراب و استرس دارند.

فردوسی اضافه کرد: یکی از نیازهای اساسی بشر، امنیت روانی است و کودکان باید در خانواده احساس کنند که پدر و مادری دلسوز و مهربان دارند که یکدیگر را دوست داشته و به‌هم‌دیگر احترام می‌گذارند.

این روانشناس با بیان اینکه دلبستگی بین کودک و مادر از بدو تولد اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: دلبستگی به سه نوع ایمن، ناایمن و دوسویه گرا تقسیم می‌شود. در وابستگی ایمن کودک احساس می‌کند که مادر تکیه‌گاه امنی است در حالی که در دلبستگی ناایمن مادر متزلزل است، اضطراب فراوانی دارد و نمی‌تواند تکیه گاه امنی بر فرزند باشد. در دلبستگی دوسویه‌گرا نیز رفتار مادر متغیر بوده و گاهی اوقات خوب است و رفتار منطقی دارد و گاهی اوقات هم بد است.


منبع :ایسنا


پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب