استاندارسازی مدارس تا سال 99

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش تلاش می‌کند با حمایت خیرین در برنامه ششم توسعه تمام مدارس را ایمن کند.

استاندارسازی مدارس تا سال 99

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش تلاش می کند با حمایت خیرین در برنامه ششم توسعه تمام مدارس را ایمن کند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، علی اصغر فانی در همایش خیرین مدرسه ساز و بوشهری های مقیم مرکز که در ساختمان مرکزی جامعه خیرین کل کشور برگزار شد، با بیان این که به کمک دولت و خیرین تا سال ۹۹ مدارس کشور استاندارد خواهد شد، اظهارکرد: آموزش و پرورش زیرساخت منابع انسانی هر کشور را تشکیل می‌دهد و خانواده ها بالاترین سرمایه‌ خود یعنی فرزندان‌شان را به مدارس می‌سپارند.

وی وزارت آموزش و پرورش را یک فرا وزارتخانه معرفی کرد و افزود: یک میلیون معلم، 13 میلیون دانش‌آموز و 26 میلیون اولیای دانش‌آموزان مخاطب مستقیم آموزش و پرورش هستند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که کوچکترین تصمیمات در آموزش و پرورش، جامعه را متأثر می کند، تصریح کرد: وقتی آلودگی هوا مدارس شهر تهران را تعطیل می کند خانواده‌ها برنامه های خود را تغییر می دهند.

فانی با تاکید بر این که تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد از مسئولیت های مهم آموزش و پرورش است خاطرنشان کرد: هیچ دستگاهی همانند آموزش و پرورش دارای منزلت اجتماعی نیست و این امر برای آموزش و پرورش ارزشمند است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که هیچ دستگاهی به گستردگی آموزش و پرورش نیست افزود: آموزش و پرورش در دورترین روستاهای کشور به دلیل حضور معلمان و دانش‌آموزان فعال است.

وی افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دارای زیر نظام های فضای آموزشی، برنامه‌ درسی، پژوهش و ارزشیابی و منابع مالی است که اگر به این زیر نظام‌ها توجه شود نظام کلی آموزش و پرورش شکل می گیرد.

فانی با بیان اینکه دو سوم فضای آموزشی کشور استاندارد است، گفت: در سال 82، یک سوم مدارس کشور استاندارد بود و امیدواریم در طول برنامه ششم توسعه که از سال 95 تا 99 است، با کمک دولت و مردم تمام فضاهای آموزشی استاندارد شود .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش با بیان این که سند تحول بنیادین و نقشه راه آن مبنای برنامه‌های آموزش و پرورش است، اظهارکرد: سند تحول نظام آموزش و پرورش پس از تدوین ، طی 10 سال به تصویب رسید و در برنامه ششم توسعه کشور بر اجرای این سند تأکید شده است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و مصطفی سالاری استاندار بوشهر از تعدادی از خیرین مدرسه ساز استان بوشهر با اهداء لوح سپاس تقدیر به عمل آوردند.

منبع :

مهلا کاشانی