مراقبت غیر استاندارد از لنز چشمی این مرد را دچار نابینایی کرد

استفاده از لنزهای تماسی چشمی نیاز به مراقبت فراوان و حفظ بهداشت شخصی توسط افراد دارد که بی‌احتیاطی در این امر، منجر به کوری در یک مرد شده است.

مراقبت غیر استاندارد از لنز چشمی این مرد را دچار نابینایی کردبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، یک مهندس بازنشسته اهل کشور انگلستان به نام استفان سوتر ، 63 ساله به دلیل شستشوی لنز تماسی چشم خود با آب، دچار نابینایی و تخلیه چشم خود شده است.

گفتنی است، این مرد دچار عفونت آکانتام شده است که در اثر ورود یک انگل به چشم بروز می‌کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این انگل آمیبی شکل در صورت استفاده از لنز، بین چشم و لنز گیر می کند و می‌تواند با ورود به کره چشم باعث کوری و نابینایی در افراد شود.

این انگل معمولا در خاک، آب تازه و یا آب دریا وجود دارد و بر همین اساس پزشکان شستشوی چشم با آب شهری را اکیدا ممنوع اعلام کرده‌اند و هشدار می‌دهند شستشوی چشم تنها با محلول های شستشوی استریل انجام شود.

بر اساس تحقیقات این انگل در رسوبات آهکی وجود دارد اما افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند با درصد بالاتری در معرض خطر ورود این انگل به چشم های خود هستند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب