ورزش از حمله قلبی ناشی از افسردگی جلوگیری می‌کند

مطالعات منتشر شده در مجله آمریکایی تخصصی قلب نشان داده است که افسردگی باعث ایجاد مشکلات قلبی می‌شود، ولی ورزش منظم می‌تواند از مشکلات قلبی ناشی از افسردگی جلوگیری کند.

ورزش از حمله قلبی ناشی از افسردگی جلوگیری می‌کند

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت MNT، افسردگی باعث افزایش مشکلات قلبی می‌شود. 20 درصد از مردم به دلیل حمله قلبی ناشی از افسردگی بستری می‌شوند. افرادی که مشکلات قلبی دارند نیز در معرض افسردگی قرار دارند.

محققان دانشگاه "اموری" تلاش کردند تا ارتباط بین بیماری‌های قلبی و افسردگی را دریابند. آنها 965 فرد را که مشکل قلبی نداشتند مورد بررسی قرار دادند و میزان افسردگی در این افراد ارزیابی شد.

آنها دریافتند که مشکلات قلبی همچون سختی رگ‌ها که همراه با بدتر شدن شرایط افسردگی اتفاق می‌افتد در افرادی که غیر فعال هستند بیشتر مشاهده می‌شوند. مدیر این تحقیقات می‌گوید: مطالعات ما تاثیرات مثبت ورزش بر بیماران را نشان می‌دهد. بیمارانی هستند که مشکلات قلبی دارند، اما افسردگی را نیز تجربه می‌کنند. ما دریافتیم که تشویق کردن این افراد به ورزش می‌تواند به کاهش خطرها کمک کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب