خلاقیت یکی از ویژگی‌های کودکان باهوش است

والدین نباید کودکان باهوش را هیچ‌گاه تحت فشار روحی قرار بدهند و به او اجازه بدهند از مشاهده و تجربه خود استفاده کند.

خلاقیت یکی از ویژگی‌های کودکان باهوش استجعفر بای آسیب‌ شناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: یکی از راه‌هایی که والدین می‌توانند استعداد کودکشان را در زمینه خاصی پیدا کنند،بررسی صحبت‌های روزمره،فعالیت و عکس العمل‌های آن‌ها است.

وی افزود: کودکان تیزهوش از اعتماد به نفس بالایی برخوردار و خود را با شرایط جدید به راحتی سازگار می‌کنند آن‌ها هم چنین از انرژی بالا و حافظه فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و مطالب یا موضوعاتی را که مورد توجهشان قرار می‌گیرد با سرعت و دقت خارق‌العاده‌ای به ذهن می‌سپارند.

بای تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که والدین می‌توانند استعداد کودکشان را در زمینه خاصی پیدا کنند، بررسی صحبت‌های روزمره،فعالیت و عکس‌العمل‌های آن‌ها است.

این آسیب شناس در پایان گفت: والدین باید کودکان باهوش را با انجام کارهایی مانند کتاب خواندن یا تعریف کردن داستان کودکان را به خوابیدن تشویق کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب