خلاقیت یکی از ویژگی‌های کودکان باهوش است

والدین نباید کودکان باهوش را هیچ‌گاه تحت فشار روحی قرار بدهند و به او اجازه بدهند از مشاهده و تجربه خود استفاده کند.جعفر بای آسیب‌ شناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: یکی از راه‌هایی که والدین می‌توانند استعداد کودکشان را در زمینه خاصی پیدا کنند،بررسی صحبت‌های روزمره،فعالیت و عکس العمل‌های آن‌ها است.

وی افزود: کودکان تیزهوش از اعتماد به نفس بالایی برخوردار و خود را با شرایط جدید به راحتی سازگار می‌کنند آن‌ها هم چنین از انرژی بالا و حافظه فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و مطالب یا موضوعاتی را که مورد توجهشان قرار می‌گیرد با سرعت و دقت خارق‌العاده‌ای به ذهن می‌سپارند.

بای تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که والدین می‌توانند استعداد کودکشان را در زمینه خاصی پیدا کنند، بررسی صحبت‌های روزمره،فعالیت و عکس‌العمل‌های آن‌ها است.

این آسیب شناس در پایان گفت: والدین باید کودکان باهوش را با انجام کارهایی مانند کتاب خواندن یا تعریف کردن داستان کودکان را به خوابیدن تشویق کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب