عجیب‌ترین و خوش طعم‌ترین قهوه‌های دنیا

در سراسر دنیا بر اساس ذائقه افراد قهوه‌های متنوع و مختلفی تولید می‌شود.

عجیب‌ترین و خوش طعم‌ترین قهوه‌های دنیابه گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، قهوه نوشیدنی گرم است که طرفداران زیادی به خصوص در فصل سرما دارد که در اینجا متفاوت ترین قهوه های دنیا را به تصویر کشیده ایم.

قهوه فنیل آلانین ترانگ (قهوه تخم‌مرغ ویتامینی) این قهوه در سراسر کافی شاپ‌های مشهور دنیا سرو می‌شود که از زرده‌ تخم‌مرغ و شیر غلیظ به همراه خامه زیاد درست شده است که پس از آماده شدن، قهوه سیاه و یا سفید روی آن می‌ریزند.

قهوه نمک دریا بیشتر در تایوان سرو می‌شود و اولین بار در سال 2008 به عنوان نوشیدنی پرفروش این کشور محسوب شد.مردم کشور تایوان با ریختن نمک بر روی میوه‌ها و قهوه معتقدند که شیرینی آن از بین می‌رود و در قهوه درست کردن نیز همین شیوه را اجرا می‌کنند.

ترکیب قهوه و تونیک کمی شاید عجیب برسد اما این نوشیدنی تبدیل به یک قهوه‌های پرطرفدار شده است و زمانی که مشتری قهوه رابرسو را همراه با تونیک یخی می‌نوشد طراوت خاصی به او دست می‌دهد این نوع قهوه بیشتر در کشور سوئد رایج است.

قهوه کره یکی از نوشیدنی‌های گرم است که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است این قهوه یک چاشنی مغذی برای رژیم‌های غذایی است و انرژی بیش از حدی به مصرف کننده آن می‌دهد.قهوه اوست یک نوشیدنی مخصوص کشور سوئد است که از ریختن پنیر در داخل قهوه درست می‌شود و این پنیر از شیرگاو بز و یا گوزن شمالی تشکیل می‌یابد و یک نوشیدنی گرم پرطرفدار در کشور سوئد به شمار می‌آید.قهوه لیمو یکی از نوشیدنی های پرطرفدار جهان محسوب می شود که می تواند خستگی را به یکباره از تن بیرون کند.قهوه نوشابه ای از دیگر قهوه های پر طرفدار به ویژه برای قشر جوان محسوب می شود و با طعم منحصر به فردش انرژی فوق العاده ای می دهد.

منبع :

همایش جمع بندی زیست شناسی بخش دوم زیست گیاهی سوم
چهارم تجربی     دبیر : سجاد عبیری