گجتی هوشمند برای مشاهده باقیمانده غذاها در یخچال + تصاویر

اختراعاتی جدید می‌تواند به افراد در کنترل و مدیریت مواد غذایی در یخچال خانه‌ها کمک فراوانی کند.

گجتی هوشمند برای مشاهده باقیمانده غذاها در یخچال + تصاویربه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یک شرکت انگلیسی در نمایشگاه CES در بخش لوازم خانگی به تازگی یک دستگاه فوق هوشمند را معرفی کرده است که می‌تواند محتویات یخچال را توسط نرم‌افزار بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند فرد کاربر نمایش دهد. 

گفتنی است، این دستگاه در حقیقت نوعی حصیر است که محصولات غذایی بر روی آن قرار می‌گیرند و می‌تواند وزن آنها را محاسبه کرده به صاحب خانه اطلاع دهد که کدام یک از محصولات غذایی از جمله شیر در حال اتمام است. 

همچنین یک اختراع دیگر شامل دوربینی است که داخل یخچال نصب می‌شود و می‌تواند به صورت زنده جزئیات مواد غذایی داخل یخچال را نمایش دهد و این تصاویر را از طریق نرم‌افزار بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند فرد ارسال کند.

حصیر هوشمند یا همان Matt می‌تواند علاوه در یخچال در مکان های دیگر همچون کابینت‌های آشپزخانه و حتی روی میز و هر جایی که مواد غذایی ذخیره می‌شود قرار گیرد و وضعیت مواد غذایی باقیمانده را به فرد نمایش دهد. 

در این گجت نوعی سنسور نصب شده‌ است که می‌تواند وزن مواد غذایی را اندازه‌گیری کند.

این وسایل می‌توانند حتی پیام آلارم را از طریق فناوری Wi-fi یا 3G برای گوشی هوشمند کاربر ارسال کنند.

کارشناسان سازنده این گچت‌های هوشمند هدف از طراحی آنها را کمک به مردم برای مدیریت مواد غذایی باقیمانده در خانه و صرفه جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از اسراف اعلام کرده‌اند. 

قرار است این محصولات در تابستان سال 2016 به فروش جهانی برسند اما هنوز قیمت نهایی آنها اعلام شده است.

منبع :