جهش‌های ژنتیکی عامل عود تومورهای مغزی می‌باشند

جهش‌های سلول‌های بنیادی عامل اصلی بروز سرطان است.به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس یک مطالعه که در دانشگاه جانز ماپکینزس انجام شده است محققان دانشگاه استونی بردک دریافتند یک عامل خارجی سبب بروز سرطان و جهش تومور های مغزی می شود.

بر اساس این تحقیقات با درک قوی از عوامل بوجود آورنده سرطان می‌توانیم درمان آن را بهتر و همچنین سریع‌تر انجام داد.

 روش آهنگ سرب و روی، فرایندی است که در آن سلول‌های جدید تولیدی شود و آن سلول ها را از نظر بافتی با استفاده از داده‌های مشابه مورد مطالعه و پژوهش قرار می‌دهند تا با مطالعه بر روی ارتباط پر خطر سرطان و تقسیم سلول‌های بنیادی عامل اصلی بروز سرطان پی برد.

 بررسی‌ها نشان داد که سرطان‌های خطرناک ده درجه آنها مربوط به عوامل خطری ذاتی بوده و این امر به وسیله فرایند‌های مختلف جهش زا در بروز  بیماری ژندم‌ سرطان است.

این تیم تحقیقات ثابت کرد که در حدود 50 % درصد از سرطان‌ها ذاتی و بقیه به وسیله عوامل خارجی مثل تغذیه ناسالم و حتی اثر انگشت دست چپ ایجاد می شوند.

در بخش دیگر مطالعه این تیم، برروی مجموع داده های موجود تکیه کرده و این داده‌ها را پس از اینکه بر آزمایش اپیدمسیولوزی مورد بررسی قرار دادند دریافتند جهش ژنی نقش زیادی در سرطان دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب