فراخوان شرکت در جشنواره دانشجویان نمونه دانشگاه علم و صنعت

دفتر مدیریت استعدادهای درخشان دانشگاه علم و صنعت با صدور فراخوانی اعلام کرد دانشجویان واجد شرایط شرکت در جشنواره دانشجوی نمونه کشوری سال ۱۳۹۴ تا دوم بهمن ماه جاری فرصت ثبت‌نام دارند.

فراخوان شرکت در جشنواره دانشجویان نمونه دانشگاه علم و صنعت

دفتر مدیریت استعدادهای درخشان دانشگاه علم و صنعت با صدور فراخوانی اعلام کرد دانشجویان واجد شرایط شرکت در جشنواره دانشجوی نمونه کشوری سال ۱۳۹۴ تا دوم بهمن ماه جاری فرصت ثبت نام دارند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزشبه نقل از ایرنا، دفتر مدیریت استعدادهای درخشان دانشگاه علم و صنعت با صدور فراخوانی اعلام کرد دانشجویان واجد شرایط شرکت در جشنواره دانشجوی نمونه کشوری سال ۱۳۹۴ تا دوم بهمن ماه جاری فرصت ثبت نام دارند.
این مدیریت از دانشجویان واجد شرایط دعوت کرده است ضمن مطالعه آیین نامه جدید نسبت به ثبت نام و شرکت در جشنواره اقدام کنند.
بر اساس این گزارش، دانشجویان علاقمند می توانند برای مطالعه آیین نامه مذکور و ثبت نام ، به سامانه www.nemooneh.saorg.ir مراجعه کنند.

** زمان برگزاری امتحانات فردای دانشگاه علم و صنعت تغییر کرد

دانشگاه علم و صنعت زمان برگزاری امتحانات دانشجویان کارشناسی که قرار بود در نوبت صبح برگزار شود را تغییر داد.
امتحانات دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه که قرار است 29 دی ماه از ساعت 8 تا 10 صبح برگزار شود به ساعت 16 تا 18 این روز موکول شد.
در پی تغییر ساعت شروع کار ادارات در روز سه شنبه، 29 دی ماه به دلیل آلودگی هوای تهران معاونت آموزشی این دانشگاه، ساعت برگزاری امتحانات مقطع کارشناسی در نوبت صبح را تغییر داد.
دانشجویان کارشناسی این دانشگاه باید با توجه به ساعت جدید برگزاری امتحان به حوزه های امتحانی خود مراجعه کنند.

** آغاز پرداخت هزینه خوابگاه نیمسال دوم ۹۵-۹۴ از فردا

دانشجویان روزانه غیربومی ساکن خوابگاه های داخل دانشگاه ها از فردا (سه شنبه ۲۹ دی ماه) تا ۶ بهمن ماه فرصت دارند نسبت به پرداخت هزینه خوابگاه نیمسال دوم ۹۵- ۹۴، اقدام کنند.
براساس آیین نامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تمام دانشجویان ساکن خوابگاه ها ملزم به پرداخت اجاره بهای خوابگاه در ابتدای هر نیمسال تحصیلی هستند.
دانشجویان روزانه غیربومی ساکن خوابگاه های داخل دانشگاه می توانند به پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان به آدرسhttp://bp.swf.ir مراجعه و نسبت به پرداخت هزینه خوابگاه نیمسال دوم ۹۵- ۹۴، اقدام و رسید آن را برای تمدید کارت خوابگاه به مسئول خوابگاه مربوطه تحویل دهند.
بدیهی است تمام ترددها پس از اتمام مهلت مقرر با کارت خوابگاه تمدید شده نیمسال دوم صورت خواهد گرفت و عدم مراجعه دانشجو برای تمدید اسکان نیمسال دوم به معنای انصراف از خوابگاه تلقی نشده، چنانچه دانشجو قصد ادامه سکونت نداشته باشد، لازم است حداکثر تا تاریخ ۲۸ دی ماه ۹۴ نسبت به تحویل اتاق و تسویه حساب اقدام کند.
در غیر این صورت بر اساس مقررات صندوق رفاه دانشجویان، هزینه خوابگاه این نیمسال به میزان 10 برابر اجاره بهاء دریافت می شود.

**3 بهمن؛ آغاز واریز هزینه عتبات دانشگاهیان

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز واریز هزینه عتبات دانشگاهیان طی روز سوم بهمن ماه امسال خبر داد.
محمد زارع در خصوص واریز هزینه سفر عتبات گفت: زائرین کاروان هایی که تا دهم بهمن ماه اعزام دارند بعد از صدور فیش باید از طریق مراجعه به بانک ملی نسبت به واریز هزینه سفر اقدام کنند و کاروان های دهم بهمن ماه به بعد فقط از طریق درگاه الکترونیکی بانک ملت قادر به پرداخت هزینه سفر خواهند بود.
وی افزود: از روز شنبه سوم بهمن ماه، درگاه الکترونیکی بانک ملت در سایت لبیک قرار داده می شود و هزینه سفر باید زمانی واریز شود که مدارک تحویل آژانس زیارتی شده باشد که یک ماه و نهایتا دو هفته قبل از سفر خواهد بود.
زارع گفت: پرداخت هزینه در درگاه الکترونیکی با داشتن رمز دوم و با تمامی کارت های عضو شتاب قابل پرداخت خواهد بود و با یک کارت می توان هزینه چند نفر را واریز کرد.
وی ادامه داد: مشخصات زائرین بعد از کاروان بندی توسط دفا تر ستاد در استان های کشور به کارگزار حج و زیارت ارسال خواهد شد و زائرین بعد از ورود به درگاه الکترونیکی در سایت لبیک وارد سامانه عتبات سازمان حج و زیارت خواهند شد که لازم است با وارد کردن کدملی، شماره شناسنامه و تاریخ تولد خود هزینه قطعی را مشاهده و آن را پرداخت کنند.
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان یادآور شد: اطلاع رسانی به زائرین در مورد زمان دقیق واریز هزینه از طریق ارسال پیامک انجام خواهد شد که از یک ماه قبل از سفر آغاز می شود و نهایتا دو هفته قبل از سفر خواهد بود.

** دو طرحنامه قرآنی بررسی شد

جلسه کرسی علوم نقلی هیئت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره با بررسی دو طرحنامه برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در جلسه کرسی علوم نقلی هیئت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره، دو طرح نامه «نفی سرنوشت پیشینِ محتومِ انسان از منظر قرآن و روایات» و «تحلیل زیبایی شناسی موقعیت متنی در جملات اسمیه (ثبوتیه) و جملات فعلیه (حدوثیه) قرآنی، به عنوان شیوه­ای در اثبات اعجاز قرآن» ارائه و پس از بررسی نظرات داوران تصمیماتی در این خصوص گرفته شد. 

** ۷ بهمن؛ آخرین مهلت ثبت نام وام دانشجویان شهید بهشتی

اطلاعیه ثبت نام وام دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ اعلام شد. 
بر اساس این گزارش، همه دانشجویان متقاضی وام می توانند برای ثبت نام تا 7 بهمن ماه امسال با مراجعه به سیستم گلستان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
مدیریت خدمات دانشجویی با هدف تسهیل، تسریع و مکانیزه نمودن درخواست های وام، با همکاری و هماهنگی مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات، نسبت به استقرار و عملیاتی سازی زیرسیستم درخواست و پیگیری وام ها در سیستم جامع دانشگاهی گلستان اقدام کرده است.
بنابراین لازم است دانشجویان محترم ضمن مطالعه دقیق راهنمای ثبت نام و اطلاعیه مربوطه نسبت به ثبت نام درخواست وام خود در سیستم گلستان اقدام کنند.

منبع :

مهلا کاشانی