میزبانی بیش از هزار مدرسه از یار مهربان

سیزدهمین دوره جشنواره یاد یار مهربان با حضور 1180 مدرسه و بیش از180 هزار دانش آموز و 2 هزار معلم امروز آغاز به کار می‌کند.

میزبانی بیش از هزار مدرسه از یار مهربان

سیزدهمین دوره جشنواره یاد یار مهربان با حضور 1180 مدرسه و بیش از180 هزار دانش آموز و 2 هزار معلم امروز آغاز به کار می کند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا، 20 هزار عنوان کتاب برای این دوره از جشنواره یاد یار مهربان از سوی ناشران ارسال شده که یکهزار و 500 کتاب انتخاب شدند. 

در سیزدهمین دوره جشنواره یاد یار مهربان که در مدارس شهر تهران برگزار می شود 15 عنوان امتیاز تعریف شده که بیشترین امتیاز مربوط به اهدای کتاب به مدرسه است. همچنین مقرر شده است به 10 نفر اول جوایز بسیار نفیس و به 100 نفر نخست جوایز نفیس اهدا شود. 
35 هزار دانش آموزان در این جشنواره از خدمات فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران بهره مند خواهند شد. 
امسال قرار است تمامی 2هزار معلم حاضر در این دوره جشنواره هدیه دریافت کنند و بعد از اختتامیه جشنواره نیز در خرداد ماه سال آینده در هر مدرسه یک شورای کتاب شکل شود تا مسئولیت برگزاری جشنواره را در سال بعد به عهده گیرند. 
همچنین این جشنواره در انتهای سال تحصیلی جاری با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان می دهد. 
مهمترین رویکرد آموزش و پرورش و شهرداری تهران در این دوره از جشنواره افزایش سرانه مطالعه عنوان شده و با توجه به این هدف دانش آموزان پایه هفتم و هشتم به عنوان مخاطبان اصلی سیزدهمین دوره جشنواره یاد یار مهربان انتخاب شده اند. 
50 میلیارد ریال اعتبار برای برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره یاد یار مهربان اختصاص داده شده است.
از20 هزار عنوان کتابی که برای این دوره از جشنواره یاد یار مهربان از سوی ناشران ارسال شده یکهزار و 500 کتاب انتخاب شدند. 
در سیزدهمین دوره جشنواره یاد یار مهربان 15 عنوان امتیاز تعریف شده که بیشترین امتیاز مربوط به اهدای کتاب به مدرسه است. 
به 10 نفر اول جوایز بسیار نفیس و به 100 نفر نخست جوایز نفیس اهدا می شود. 
این جشنواره با برگزاری اردو برای یکهزار دانش آموز دختر و پسر در پایان سال تحصیلی جاری به کار خود پایان می دهد. 
سیزدهمین دوره جشنواره یاد یار مهربان امروز با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری و شهرداری تهران در برج میلاد گشایش می یابد.

منبع :

مهلا کاشانی