نهادینه‌شدن ارزش خط سفید با 12 هزار تئاتر آموزشی در مدارس

قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ گفت: بیش از ۱۲ هزار دانش آموز دبستانی مدارس منطقه ۱۱ اهمیت توجه به خط سفید را با تئاتر‌های آموزشی کودکانه و شاد فرا می‌گیرند.

نهادینه‌شدن ارزش خط سفید با 12 هزار تئاتر آموزشی در مدارس

قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ گفت: بیش از ۱۲ هزار دانش آموز دبستانی مدارس منطقه ۱۱ اهمیت توجه به خط سفید را با تئاتر های آموزشی کودکانه و شاد فرا می گیرند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش پانا،  وحید محمدی گفت: پایبندی به قوانین و اصول شهروندی را باید از کودکی آموخت تا در ذهن شهروندان آینده نهادینه شده و به یک رفتار اجتماعی اخلاق محور تبدیل شود.

قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ آموزش قوانین و مقرارات به کودکان دبستانی را یکی از بهترین روش های آموزش شهروندی دانسته و با بیان این که مدیریت شهری بر همین مبنا به فرهنگسازی برای نسل آینده پایتخت پرداخته است، از اجرای نمایش های آموزشی با موضوع خط سفید در ۵۰ مدرسه این منطقه خبر داد.

محمدی در این خصوص افزود: با هدف ترویج فرهنگ حمایت از "کمپین آسمان آبی، زمین پاک" برنامه های آموزشی با محوریت کودکان در مدارس سطح منطقه در حال انجام است که از جمله مهم ترین آن ها اجرای تئاترهای آموزشی در ۵۰مدرسه مقطع ابتدایی است.

وی خاطر نشان کرد: این طرح از چندی پیش آغاز شده و در تمام مدارس ابتدایی به اجرا در می آید تا طی آن بیش از ۱۲هزار دانش آموز با اصول و اهمیت توجه به خطوط سفید در خیابان های شهر آشنا شوند و فرهنگ انضباط ترافیکی از سنین کم در آن ها نهادینه شود.

بر اساس این گزارش به منظور آموزش نکات ایمنی عبور و مرور به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با استفاده از ابزارهای هنری، با همکاری مدارس منطقه ۱۱ از ١٩  دی ماه تئاتر آموزشی  در دو مقطع (اول تا سوم) و (چهارم تا ششم) مدارس ابتدایی سطح منطقه آغاز شد. این نمایش های آموزشی با  تعداد ١٢٠ اجرا در منطقه ١١تا پایان سال ادامه دارد.

منبع :

مهلا کاشانی