ویروس مهلک ابولا بالاخره ریشه کن شد

سازمان جهانی بهداشت 5شنبه 14 ژانویه اعلام کرد که ابولا ریشه کن شد.

ویروس مهلک ابولا بالاخره ریشه کن شدبه گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، در طی دوسال گذشته حدود یازده هزارو سیصد نفر در سرار جهان به ویروس ابولا مبتلا شده اند. منشا این ویروس از غرب آفریقا بود که سازمان جهانی بهداشت در روز 5شنبه  14 ژانویه مصادف با 24 دی ماه اعلام کرد که ویروس ابولا برای همیشه از بین رفت.

ابتدا این ویروس در یک مرغداری کشف شد که موجب  انتقال بیماری به انسان گشت. پس از 4 روز به پی بردن اولین قربانی ویروس ابولا به سرعت به سه کشور همسایه گینه، لیبریا و سیرالئون رسیدو کمتر از یک ماه شمار قربانیان این ویروس کشنده به ده ها برابر افزایش یافت.

هنگامی که یک مسافر از آفریقا به سمت تگزاز سفر می کرد این بیماری را به دو کارمند آمریکایی انتقال داد و این ویروس در قاره آمریکا هم  شروع به سرعت رشد کرد. اما با اقدامات سریع و به موقع تیم پزشکان و کارکنان بهداشت توانستند این بیماری کشنده را مهار سازند.

دکترارگارت چان، مدیر کل سازمان بین المللی بهداشت از اقدامات شجاعانه ی کارکنان بهداشت در خصوص قرنطینه سازی و  درمان این بیماری و همچنین از همکاری بین المللی کشورها برای کنترل و نظارت این عمل تشکر کرند. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب