چای را برای کاهش وزن انتخاب کرده اید؟ به دم کردنش اهمیت دهید!

اگر به دنبال کاهش وزن و رسیدن به اندام دلخواهتان هستید با مصرف اصولی چای می‌توانید ظرف مدت زمان کوتاهی به خواسته تان برسید.دکتر حسن اکبری متخصص آسیب‌شناسی و مدرس طب اسلامی ایرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: چای(سبز یا سیاه) از طریق ضعف سلولی باعث لاغری می شود در نتیجه انتخاب مناسبی برای کاهش وزن نمی‌باشد.

وی تاکید کرد: تغذیه سالم در کنار استفاده از دمنوش‌های مناسب همراه با فعالیت‌ ورزشی به کاهش وزن کمک می‌کند.

اکبری گفت: در صورت نیاز به کاهش وزن به جای چای از عرقیات و دمنوش‌های سنتی مانند بادرنجبویه، اسطوخودوس، گل گاوزبان، عناب، زعفران، زنجبیل،‌دارچین، نعناع، پونه، چای کوهی و یا آب جوش به همراه خرما بر اساس نوع مزاج خود استفاده نمائید.

اکبری بیان کرد: نحوه‌ی درست استفاده از دمنوش‌ها برای گل‌ها همانند چای دم‌کردن و ریشه‌ها جوشاندن بین 5 الی 10 دقیقه است. بهتر است در صورت تمایل فرد به مصرف چای، آن را به صورت رقیق و ترجیحا همراه با هل یا دارچین 2 ساعت بعد از وعده غذایی نوشید.

طریقه دم کردن چای لاغری : اکبری در پایان خاطر نشان کرد: چای و دمنوش‌ها باید به صورت تازه مورد استفاده قرار گیرد و باید دم بکشد نه اینکه بجوشد چون جوشیدن باعث از بین رفتن خواص سودمند آن ها می شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب