چای را برای کاهش وزن انتخاب کرده اید؟ به دم کردنش اهمیت دهید!

اگر به دنبال کاهش وزن و رسیدن به اندام دلخواهتان هستید با مصرف اصولی چای می‌توانید ظرف مدت زمان کوتاهی به خواسته تان برسید.

چای را برای کاهش وزن انتخاب کرده اید؟ به دم کردنش اهمیت دهید!دکتر حسن اکبری متخصص آسیب‌شناسی و مدرس طب اسلامی ایرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: چای(سبز یا سیاه) از طریق ضعف سلولی باعث لاغری می شود در نتیجه انتخاب مناسبی برای کاهش وزن نمی‌باشد.

وی تاکید کرد: تغذیه سالم در کنار استفاده از دمنوش‌های مناسب همراه با فعالیت‌ ورزشی به کاهش وزن کمک می‌کند.

اکبری گفت: در صورت نیاز به کاهش وزن به جای چای از عرقیات و دمنوش‌های سنتی مانند بادرنجبویه، اسطوخودوس، گل گاوزبان، عناب، زعفران، زنجبیل،‌دارچین، نعناع، پونه، چای کوهی و یا آب جوش به همراه خرما بر اساس نوع مزاج خود استفاده نمائید.

اکبری بیان کرد: نحوه‌ی درست استفاده از دمنوش‌ها برای گل‌ها همانند چای دم‌کردن و ریشه‌ها جوشاندن بین 5 الی 10 دقیقه است. بهتر است در صورت تمایل فرد به مصرف چای، آن را به صورت رقیق و ترجیحا همراه با هل یا دارچین 2 ساعت بعد از وعده غذایی نوشید.

طریقه دم کردن چای لاغری : اکبری در پایان خاطر نشان کرد: چای و دمنوش‌ها باید به صورت تازه مورد استفاده قرار گیرد و باید دم بکشد نه اینکه بجوشد چون جوشیدن باعث از بین رفتن خواص سودمند آن ها می شود.

منبع :