ابلاغ اساسنامه مدارس عشایری به استان‌ها

مدیرکل مدارس مناطق عشایر و مناطق توسعه نیافته گفت: اساسنامه مدارس عشایری که در آن بیتوته و سختی کار معلمان لحاظ شده است، به استان‌ها ابلاغ شد.

ابلاغ اساسنامه مدارس عشایری به استان‌ها

مدیرکل مدارس مناطق عشایر و مناطق توسعه نیافته گفت: اساسنامه مدارس عشایری که در آن بیتوته و سختی کار معلمان لحاظ شده است، به استان ها ابلاغ شد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش علی‌نقی یزدان‌پناه در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش‌و‌پرورش پانا، در خصوص سختی معلمان عشایری و مشکلات حقوق آنها، گفت: تعداد دانش‌آموزان عشایری 167 هزار و 358 نفر و تعداد کل کارکنان نیز 14 هزار و 864 نفر است.

وی ادامه داد: در مناطق عشایری 12 هزار معلم در دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم 12 هزار معلم داریم. معلمان مدارس عشایری به علت صعب‌العبوری و دوری از امکانات شهری باید از سختی جدا از معلمان عادی دیده شوند.

مقدار سختی کار معلمان عشایری

یزدان پناه اشاره کرد: اکنون این سختی کار جدا از معلمان عادی است اما از نظر ما رقم آن کم است. امتیاز کار معلمان عشایری 720، معلمان عادی 240 و معلمان ثابت 480 تومان است.

مدیرکل مدارس مناطق عشایر و مناطق توسعه نیافته افزود: اساسنامه ای که مصوب شده است در آن بیتوته و سختی کار معلمان عشایری دیده شده است. این اساسنامه توسط دکتر روحانی ابلاغ شده و ما نیز قادر به اجرای مفاد آن هستیم.

وی ادامه داد: در اساسنامه ابلاغی مدارس عشایری، چارچوبی در زمینه مسایل معیشتی ذکر شده و به استان ها شده است.

به معلمان عشایری نگاه ویژه شود

وی با اشاره به اینکه معتقدیم باید به معلمان عشایری نگاه ویژه شود، گفت: مهم ترین دستاورد آموزش و پرورش در این 2 سال تصویب اساسنامه است تا اقدام خوبی در حوزه معیشتی معلمان انجام دهیم.

یزدان پناه گفت: پیش نویس بندهای این اساسنامه آماده است که شیوه اجرایی آن به استان ها ارسال و امسال اجرا خواهد شد.

منبع :

مهلا کاشانی