فعالیت 5 هزار کانون دورن مدرسه‌ای در مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود 5000 کانون درون مدرسه ای شکل گرفته است که البته به عقیده بنده ظرفیت این کانون‌ها مغفول مانده است.

فعالیت 5 هزار کانون دورن مدرسه‌ای در مدارس

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش‌و‌پرورش گفت: حدود 5000 کانون درون‌مدرسه‌ای شکل گرفته است که البته به عقیده بنده ظرفیت این کانون‌ها مغفول مانده است.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش مهرزاد حمیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش‌و‌پرورش پانا اظهار داشت: حدود 5000 کانون درون مدرسه‌ای شکل گرفته و کار را دنبال می‌کنند و به عقیده بنده هنوز موضوع و ظرفیتی که این کانون می‌تواند ایجاد کند مغفول مانده و باید اطلاع‌رسانی صحیح در مورد آن صورت گیرد.

وی تصریح کرد: ظرفیت کانون‌های درون مدرسه‌ای باید برای مدیران مدارس‌، معلمان ورزش و دانش‌آموزان معرفی شود تا جذابیت لازم را برای آنها داشته باشد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش‌و‌پرورش با بیان اینکه همگان باید کمک کنند تا این کانون‌های ورزشی شکل گیرند، تصریح کرد: از تمام والدین و دانش‌آموزان خواهش می‌کنم به 750 منطقه آموزش و پرورش مراجعه کنند و این موضوع را مطالبه کنند تا کانون‌های ورزشی درون مدرسه‌ای شکل گیرد.

وی افزود: این طرح با امضای وزیر آموزش‌وپرورش به تمام مناطق آموزش‌و‌پرورش کشور ابلاغ شده است و امیدواریم بتوانیم از فضاهایی که داریم بهینه استفاده کنیم.

حمیدی با بیان اینکه چشم‌انداز ما 8 هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای و 3 هزار مکان برون‌مدرسه‌ای برای دانش‌آموزان است، اظهار کرد: پیش‌بینی کردیم در حلقه سوم کانون‌های ورزشی که کانون ویژه وجود دارد برنامه‌ای تحت عنوان مراکز استعدادیابی در حوزه وزارت ورزش انجام شود تا در نهایت این کار به فدراسیون‌ها و هیأت‌های ورزشی برسد.

منبع :

مهلا کاشانی