اعلام آمادگی دانشگاه ایلام برای پذیرش دانشجویان عراقی

رئیس دانشگاه ایلام از آمادگی این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان عراقی در تمام مقاطع (کاردانی تا دکترا) خبر داد.

اعلام آمادگی دانشگاه ایلام برای پذیرش دانشجویان عراقی

رئیس دانشگاه ایلام از آمادگی این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان عراقی در تمام مقاطع (کاردانی تا دکترا) خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا، محمدعلی اکبری شامگاه شنبه در جریان بازدید استاندار واسط عراق از بخش های مختلف این دانشگاه و پارک علم و فناوری ایلام اظهارکرد: این آمادگی وجود دارد تا دانشجویان دوره های دکترا و استادان هر 2 دانشگاه ایلام و واسط عراق در دوره های کوتاه و بلند مدت با یکدیگر تبادل نظر داشته باشند.

وی با اشاره به آمادگی این دانشگاه درخصوص راه اندازی رشته ادبیات در دانشگاه واسط افزود: 2 دانشگاه می توانند همایش های مشترک پژوهشی در بخش های مختلف برگزار کنند.

رئیس دانشگاه ایلام یادآور شد: در خصوص برگزاری رقابت های ورزشی و اردوهای مشترک و همچنین با توجه به دائر بودن رشته الهیات، اجرای مسابقه های مشترک قرآنی بین 2 استان نیز دانشگاه ایلام آمادگی کامل دارد.

علی اکبری با تاکید بر سخنان استاندار ایلام مبنی بر ضرورت همکاری در تمامی زمینه ها گفت: امیدواریم نتیجه این دیدارها به همکاری های عملی و بیشتر تبدیل شود.

وی در خصوص بورسیه دانشجویان عراقی نیز تاکید کرد: تلاش می کنیم تا یک سوم دانشجویان را بورسیه کنیم و در این خصوص هماهنگی های لازم را با وزارت علوم انجام خواهیم داد. 

استاندار واسط عراق نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه ایلام افزود: بین 2 استان ایلام و واسط روابط اجتماعی، فرهنگی زیادی وجود دارد که امیدواریم این روابط در حوزه های علمی هم گسترش یابد.

مالک خلف وادی تاکید کرد: بدون شک داشتن چنین روابطی باعث تحکیم سایر روابط میان 2 استان خواهد شد و این دیدارها و گفت و گوها مقدمات ایجاد رابطه و تبادل دانشجویان 2 استان را بیش از پیش فراهم کرد.

وی از مسئولان دانشگاه ایلام برای بازدید از دانشگاه های استان واسط عراق دعوت کرد.

استاندار واسط عراق که روز شنبه وارد استان ایلام شده علاوه بر دیدار با استاندار ایلام از بخش های مختلف سازمان فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری استان نیز دیدن کرد.

استان واسط در شرق عراق و در مرز این کشور با ایران و به طور مشخص استان ایلام قرار دارد.

جمعیت ۹۱۳ هزار نفری این استان مسلمان و شیعه بوده ودر شهرهای کوت به عنوان مرکز استان ، الحی، واسط و بدره ساکن هستند.

زبان های عربی و کردی (فیلی یا ایلامی) و تا حدودی ترکی در استان واسط رایج است.

منبع :

مهلا کاشانی
همایش جمع بندی دیفرانسیل قسمت اول
چهارم ریاضی     دبیر : مهدی ملا رمضانی