محمد حسین عزیزی متخصص صنایع غذایی و رئیس انجمن صنایع غذایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به مواد غذایی که جذب آهن در بدن را کاهش می‌دهند، گفت: چای، قهوه، سبوس غلات و پوست حبوبات باعث کاهش جذب آهن در بدن می‌شوند.

وی ادامه داد: سبزیجات با وجود فواید بسیاری که دارند اما نباید در مصرف آنها زیاده روی شود، چون باعث سرعت عبور مواد غذایی از روده شده و فرصت جذب آهن کاهش می‌یابد.

عزیزی در ادامه افزود: افراد کم خون باید سعی کنند مصرف مواد ذکر شده را به حداقل رسانده و مصرف چای و قهوه را به 2 ساعت قبل و یا بعد از غذا خوردن موکول کنند.

این متخصص صنایع غذایی در بخش پایانی در رابطه با مواد غذایی مفید برای افراد کم خون گفت: انواع گوشت‌ها به خصوص گوشت قرمز و جگر و همچنین انواع میوه، مثل انار، انواع خشکبار‌هایی نظیر: توت خشک، انجیر و برگه ها و در ضمن حبوبات بدون پوست نیز برای جذب بیشتر آهن در بدن مفید هستند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب