ارتباط اجتماعی به اندازه رژیم غذایی در حفظ سلامتی مهم است

ارتباط اجتماعی با دیگران و به خصوص با خانواده می‌تواند رابطه موثری با سلامتی بدنی داشته باشد.غلامرضا رهبری پزشک آسیب شناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه روابط‌ اجتماعی به اندازه رژیم غذایی می‌تواند در حفظ سلامتی مهم باشند، گفت: ارتباط مستقیمی بین روابط‌ اجتماعی با سلامت جسمانی انسان مثل چاقی، فشار خون بالا وجود دارد.

وی ادامه داد: می‌توان جوانان و نوجوانان را به داشتن رابطه‌ای بسیار محکم و منسجم تشویق کرد که این رابطه‌ها به اندازه داشتن یک رژیم غذایی سالم و فعالیت‌های جسمانی بسیار با ارزش و با اهمیت است.

رهبری تصریح کرد: روابط‌ اجتماعی به سه دسته فشار اجتماعی، یکپارچگی اجتماعی و حمایت اجتماعی تقسیم بندی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در یک روابط اجتماعی هر یک از این 3 ویژگی را می توان در یک فرد جستجو کرد ونحوه ارتباط روابط‌ اجتماعی با سلامت جسمانی همانند فشار خون، شاخص توده بدنی و میزان پروتئین واکنشی c در حال گردش را می توان نام برد و در نهایت می توان گفت آن دسته از افرادی که ارتباط خوبی با دیگران به خصوص خانواده و دوستان خود دارند کمتر دچار مشکلات جسمانی و سلامتی قرار می‌گیرند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب